REKLAMA

Będą bronić jedzenia w „Kinie Podróżnika”

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie i GRIMPI zapraszają na kolejną odsłonę Kina Podróżnika. Już 21 lipca zaprezentowany zostanie film „W obronie jedzenia”.

– Idealna dieta stała się przedmiotem bezkrytycznej wiary społeczeństw XXI wieku. Wierzymy, że ściśle określone odżywianie – proponowane przez różne, perfekcyjne panie domu i kulinarnych celebrytów – zapewni nam wieczną młodość, urodę hollywoodzkich gwiazd filmowych i siły witalne olimpijskich medalistów. Tymczasem w rzeczywistości odżywiamy się coraz gorzej, a w świetle najnowszych badań z tej przyczyny umiera już więcej osób niż na skutek palenia – tłumaczą kontekst filmu organizatorzy spotkania.

Bo właśnie o specyfice odżywiania się współczesnego świata mówi film „W obronie jedzenia” Michaela Pollana i Michaela Szwartza, który będzie można obejrzeć 21 lipca w Nowym Kinie Przedwiośnie. Po projekcji, o autorze i głównych bohaterach filmu oraz o tym, co robić żeby realnie zwiększyć swoje szanse na zdrowie długie życie, opowie Rita Góralska, absolwentka prestiżowego UniversitàdegliStudi di ScienzeGastronomiche, Food Innovation Program. Będzie można też poczęstować się przekąskami, przygotowanymi pod okiem ekspertki i przekonać się w praktyce, o przyjemności zdrowego jedzenia.PowiązaneTematy

„W obronie jedzenia” (napisy)
21 lipca o godz. 16
Bilety do nabycia w kasach kina lub przez Internet:

  • 20 zł – bilet normalny
  • 18 zł – bilet ulgowy
  • 15 zł – grupowy (minimum 15).