REKLAMA

Będą biesiadować z literaturą – zaprasza Biblioteka Pedagogiczna w Płocku

REKLAMA

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie „Biesiada Literacka”. Młodzi twórcy będą mogli zaprezentować swoje wyjątkowe dzieła.

25 listopada o godzinie 9:30 rozpocznie się XXIV Biesiada Literacka organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku. To wydarzenie powinno zainteresować młodych twórców, którzy chcieliby zaprezentować własną twórczość.

PowiązaneTematy

Uczestnikami Biesiady Literackiej mogą być uczniowie szkół ponadpodstawowych z Płocka i powiatów: płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego.

– Uczestnicy podczas rejestracji losują kolejność prezentacji, następnie w ciągu 5 minut młodzi twórcy sami prezentują jeden własny utwór. Może to być wiersz czy fragment prozy: opowiadanie, pamiętnik, esej, felieton. Następnie przekazują tekst jury, w którym zasiadają specjaliści od języka polskiego. Na zakończenie Biesiady jury wyłoni uczniów, których utwory zasługują na nagrody – mówi Agnieszka Olczyk-Twardy, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

Organizatorzy przygotowali także wyjątkową atrakcję dla młodych twórców, czyli spotkanie z Jackiem Ostrowskim – pisarzem, autorem popularnych powieści sensacyjnych, kryminalnych i thrillerów, zwłaszcza z cyklu o prokurator Zuzie Lewandowskiej, czyli Paragraf 148, Czarny wdowiec czy mający premierę 27 listopada Sarkofag. Dzielna pani adwokat rozwiązuje zagadki, które rozgrywają się w Płocku, popala cygara, pociąga z kieliszka i nie przebiera w słowach. Wśród opublikowanych tytułów autorstwa Jacka Ostrowskiego warto wymienić również „Ostatnią wizytę”, powieść zabarwioną cechami thrillera, nawiązująca do porwania płockiej lekarki w latach 70.Karty zgłoszenia do udziału w Biesiadzie Literackiej należy przesłać mailowo na adres: m.jaroszewska@bpplock.pl Formularz można również dostarczyć osobiście do Biblioteki Pedagogicznej w Płocku ul. Gałczyńskiego 26. Czas na zgłoszenie jest do 20 listopada do godziny 15.

Regulamin wydarzenia oraz dokumenty niezbędne do zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Bieżące informacje można też znaleźć na profilu facebookowym wydarzenia.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik objął wydarzenie patronatem honorowym oraz ufundował nagrody.

Wydarzenie odbędzie się w auli III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku, które jest współorganizatorem XXIV Biesiady Literackiej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU