REKLAMA

Baobab przy Wieży Ciśnień jeszcze w marcu

REKLAMA

Ławki, stojaki na rowery, iluminacja czy obracane fotele i sporo zieleni – to w skrócie plan, jaki ma zrealizować wykonawca zagospodarowania placu Dąbrowskiego w okolicy zabytkowego budynku Wieży Ciśnień. Po nowym miejscu pospacerujemy już we wrześniu.

Urząd miasta w Dzień Kobiet wybrał wykonawcę przebudowy pl. Dąbrowskiego. – Jeśli nie będzie przeszkód formalnych, pod koniec marca powinno nastąpić przekazanie placu budowy i zaczną się pierwsze roboty – wyjaśnia Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza.

Komisja uznała za najlepszą ofertę firmy BAOBAB z Warszawy. Do połowy września zbuduje ona główną alejkę placu, która przecinać go będzie na prawie całej długości, prowadząc do tarasu kawiarnianego przed wieżą ciśnień. Wokół niej, a także na niej staną ławki z częściowym podparciem, ławki bez podparcia, obracane fotele, stojaki na rowery i śmietniczki. Nie zabraknie też zieleni – krzewów liściastych i iglastych oraz bylin, a także iluminacji rosnących tu brzóz. Ze względu na uwarunkowania terenu, powstanie system nawadniający rośliny.

Wykonawca, który za całość inwestycji otrzyma blisko 539 tys. zł, będzie zajmować się pielęgnacją zieleni na placu Dąbrowskiego do końca maja przyszłego roku.

– Zagospodarowanie placu Dąbrowskiego jest częścią projektu „Rozwój terenów zieleni w mieście Płocku”. Drugim jej elementem jest przebudowa alei Roguckiego, która z deptaka zamieni się w teren rekreacyjny i zielony z m.in. kaskadą wodną. Lada dzień na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta ukaże się ogłoszenie o przetargu na ten kontrakt – przypomina Konrad Kozłowski.Cały projekt (zagospodarowanie placu Dąbrowskiego oraz przebudowa al. Roguckiego) szacowany jest na 13 mln zł. Na początku roku ratusz zdobył na niego unijne dofinansowanie. Z Funduszu Spójności można otrzymać na projekt do 7 mln zł.

Iluminacja, nowe ławki, dużo zieleni… Przy Wieży Ciśnień będzie piękniej

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU