REKLAMA

Babcia policjanta wyprosiła fałszywego zięcia. „I kto teraz jest frajerem leszczu?”

REKLAMA

Policjanci od kilku lat nagłaśniają oszustwa, jakich dokonują na starszych osobach złodzieje. Po wielu akcjach medialnych, seniorzy nie dają się już tak łatwo nabrać. Przykładem niech będzie chociażby ostatni przypadek z Gostynina, gdzie babcia policjanta stanowczo wyprosiła oszusta z domu i powiadomiła o sprawie policję. Pomóc w tym może dodatkowo spot, który wyprodukowała elbląska policja. Niekonwencjonalny spot, dodajmy.

PowiązaneTematy

9 listopada w Gostyninie do 96-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, podający się za jej zięcia. Poinformował, że wraz ze swoją żoną spowodowali wypadek, w związku z czym potrzebuje kilkudziesięciu tysięcy złotych na „załatwienie” sprawy.

Starsza pani, uprzedzona o takich sytuacjach przez swojego syna – policjanta, od razu zorientowała się, że może mieć do czynienia z oszustwem i rozłączyła się. Uparty naciągacz – młody mężczyzna – i tak przyszedł jednak po kilkunastu minutach przed jej dom oświadczając, że chce odebrać pieniądze. Kobieta była jednak zdecydowana – nie dała oszustowi pieniędzy i kazała opuścić mu posesję. Zadzwoniła również do swojego wnuczka, który jest funkcjonariuszem gostynińskiej policji.

O takich właśnie sytuacjach opowiada spot, przygotowany przez policję w Elblągu.Policja apeluje i przypomina, że:

  • zawsze kierujmy się zasadą ” ograniczonego zaufania”,
  • skontaktujmy się z innymi członkami rodziny w celu zweryfikowania „tragicznej” informacji , która miała być powodem pożyczki,
  • pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję,
  • ostrzegajmy seniorów i mówmy im, co należy robić w takich sytuacjach,
  • przy próbie podszywania się pod funkcjonariuszy – natychmiast należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Policjanci nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych ! Żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę.
  • zawsze upewnijmy się, że w prawidłowy sposób rozłączyliśmy rozmowę z naszym rzekomym krewnym, który potrzebuje pomocy. Dopiero jak będziemy pewni, że rozmowa jest całkowicie zakończona a w słuchawce słychać poprawny sygnał rozłączenia (najlepiej odczekać jeszcze dla bezpieczeństwa 2- 3 minuty) i dopiero wtedy można wybrać kolejny numer np. na policję.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU