„Autsajder”, Bajkoranki i Spotkania Filmowe. Co jeszcze w NK Przedwiośnie?

ADVERTISEMENT

W przedświątecznej gorączce warto wyciszyć się, na przykład wizytą w kinie. NK Przedwiośnie przygotowało kilka ciekawych propozycji.

Diabeł: Inkarnacja

Od 7 grudnia NK Przedwiośnie zaprasza na premierę horroru „Diabeł: Inkarnacja”. Szokujące egzorcyzmy wymykają się spod kontroli, w wyniku czego młoda kobieta umiera. Kilka miesięcy później Megan Reed (Shay Mitchell), pracująca na nocnej zmianie w kostnicy, otrzymuje zniekształcone zwłoki zmarłej. Zamknięta w piwnicznych korytarzach kostnicy doświadcza przerażających wizji, zaczynając wierzyć, że ciało kobiety może być opętane przez demoniczne moce.

W filmie zobaczymy m.in.: Shay Mitchell, Stanę Katic, Greya Damona i Kirby Johnson. Za reżyserię odpowiedzialny jest Diederik van Rooijen, autorem scenariusza jest Brian Sieve. Producenci: Todd Garner, Sean Robins. Producent wykonawczy: Glenn S. Gainor.

PowiązaneTematy

REŻYSERIA: Diederik Van Rooijen OBSADA: Shay Mitchell, Grey Damon, Kirby Johnson

Autsajder

Od czwartku, 13 grudnia, będzie można obejrzeć film „Autsajder” – inspirowany prawdziwymi wydarzeniami poruszający film o studencie malarstwa, którego życie zmienia się nieodwracalnie, kiedy przez przypadek wpadnie w tryby przerażającej totalitarnej machiny.

Franek to młody idealista. Jest zakochany w muzyce, malarstwie i pewnej dziewczynie. Mimo wiszącego w powietrzu ogromnego napięcia, związanego z wprowadzeniem stanu wojennego i dramatycznymi wydarzeniami w kopalni „Wujek”, mówi, że polityka kompletnie go nie interesuje. Wszystko się jednak zmieni. Odwiedza go bowiem dobry znajomy, Beno i prosi o przechowanie tajemniczej teczki. Kiedy kolejnego wieczora Franek wraca od swojej dziewczyny po rozpoczęciu godziny milicyjnej, zatrzymuje go patrol. Chłopak szybko zostaje oskarżony o współpracę z opozycją, a znaleziona w jego mieszkaniu teczka z ulotkami staje się niezbitym dowodem. Sprawę przejmuje Służba Bezpieczeństwa. Cała jego wrażliwość i ideały zostają poddane najwyższej próbie.

REŻYSERIA: Adam Sikora OBSADA: Łukasz Sikora, Dorota Pomykała, Katarzyna Gałązka

Bajkoranki: Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka

W sobotę i niedzielę o godzinie 11 NK Przedwiośnie zaprasza na Bajkoranki. Odbędzie się pokaz animacji „Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka” w wersji z dubbingiem. Bilety na seans w cenie 12 złotych.

Wreszcie nadeszły długo wyczekiwane Święta. Pettson i jego koci przyjaciel, Findus mają długą listę zadań: trzeba znaleźć choinkę, wysprzątać dom, przygotować pyszności i zrobić wiele innych ważnych rzeczy. Findusowi marzy się magiczna Gwiazdka. Jednak od samego początku wszystko idzie nie tak, jak powinno. Kiedy świąteczne plany psuje śnieżyca, a uparty Pettson nie chce przyjąć pomocy od sąsiadów, kot postanawia wziąć sprawy w swoje łapki. Czy uda mu się uratować Święta? Pełna uroku, świąteczna opowieść o nietypowej przyjaźni człowieka z kotem.

Spotkania Filmowe: 22 lipca

W poniedziałek o godzinie 18.30 widzów Spotkań Filmowych zapraszamy na pokaz filmu „22 lipca”. Bilety na seans w cenie 15 złotych. Przed seansem odbędzie się mały poczęstunek.

Film „22 July” w reżyserii nominowanego do Oscara Paula Greengrassa (Kapitan Phillips, Lot 93) opowiada o wydarzeniach rozgrywających się bezpośrednio po najtragiczniejszym zamachu terrorystycznym w historii Norwegii. 22 lipca 2011 roku prawicowy ekstremista zdetonował bombę w samochodzie-pułapce na terenie Oslo, a następnie otworzył ogień na obozie organizacji młodzieżowej, zabijając łącznie 77 osób. W „22 July”, towarzysząc jednej z ocalałych z zamachu osób w fizycznej i emocjonalnej podróży, obserwujemy, jak cały kraj radzi sobie na drodze do pojednania i zagojenia ran.

Kino Seniora: Bohemian Rapsody

W środę, 12 grudnia, o godzinie 11 w ramach Kina Seniora zapraszamy na film „Bohemian Rapsody”. Przed seansem zapraszamy na herbatę i ciastko. Natomiast po seansie odbędzie się rozmowa o filmie.

Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym (Rami Malek – serial TV ”Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu narzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie
REŻYSERIA: Bryan Singer OBSADA: Aidan Gillen, Lucy Boynton, Rami Malek

Rodzinne Oglądanie: Miśków 2-óch w Nowym Jorku

W środę o godzinie 14.15 zapraszamy na animację „Miśków 2-óch w Nowym Jorku” w ramach Rodzinnego Oglądania. Bilety w cenie 15 złotych.

„Miśków 2-óch w Nowym Jorku” – Mianowany na króla Arktyki, sympatyczny Misiek powraca do Ameryki. W Nowym Jorku, z rąk burmistrza, ma odebrać największe z możliwych odznaczeń – Wielki Klucz do Miasta. Na uroczystą galę Misiek stawia się w towarzystwie syna – Juniora, trójki rozbrykanych lemingów oraz dawno niewidzianych przyjaciółek – Olimpii i Very. Niestety w trakcie imprezy ktoś kradnie Wielki Klucz, a wkrótce po tym do telewizji trafia nagranie, na którym widać naszego bohatera… rabującego nowojorskie banki. W jednej chwili, z ulubieńca Ameryki, Misiek staje się najbardziej poszukiwanym zwierzakiem w kraju. A to nie koniec kłopotów, bo z rodzinnego bieguna docierają do Miśka niepokojące wieści… Okazuje się, że bezduszny biznesmen planuje rozpuścić lodowce i zabutelkować całą powstałą z nich wodę. Czy bohater zdoła go powstrzymać, zanim ostatni lodowiec zamieni się w zgrzewkę mineralnej?

Mikołajki na Bis!

W sobotę i niedzielę, 8 i 9 grudnia, zapraszamy na Mikołajki na Bis! Wśród propozycji NK Przedwiośnie znajdą się:

  • „Grinch” dubbing
  • „Miśków 2-óch w Nowym Jorku” dubbing
  • „Robin Hood. Początek” dubbing
  • Bajkoranki: „Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka” dubbing

Seansom filmowym towarzyszyć będą animacje i zabawy prowadzone przez animatorów. Na najmłodszych będą czekać słodkości oraz losowania nagród w ramach zabawy Happy Seats na wybranych sensach. Ceny biletów zgodne z cennikiem kina.

W repertuarze wciąż pozostają:

  • „Robin Hood. Początek” dubbing oraz napisy – Robin z Loxley wraca z wyprawy krzyżowej i zastaje majątek splądrowany, a ukochaną Marion zamężną. Żądny zemsty postanawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham;
  • „Grinch” – Mieszkańcy Ktosiowa oczekują Białego Bożego Narodzenia, a zielony stwór Grinch zrobi wszystko, by je zepsuć;
  • „Miśków 2-óch w Nowym Jorku” dubbing – Mianowany na króla Arktyki Misiek powraca do Ameryki. W Nowym Jorku, z rąk burmistrza, ma odebrać Wielki Klucz do Miasta;
  • „Planeta Singli 2” – Związek Ani i Tomka przeżywa kryzys, bo oboje mają względem siebie inne zamiary. Tymczasem na horyzoncie pojawia się zakochany w dziewczynie milioner;
  • „Miłość jest wszystkim” – Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał;
  • „Narodziny gwiazdy” napisy – Płomienny romans między dogasającą gwiazdą muzyki country a nieznaną piosenkarką zmienia ich życie na zawsze.