REKLAMA

AutoFara w najbliższą niedzielę

REKLAMA

AutoFara to jedna z imprez, która inauguruje sezon motoryzacyjny w naszym mieście. Nie inaczej będzie w tym roku. W najbliższą niedzielę odbędzie się oficjalne poświęcenie pojazdów w płockim kościele farnym. 

W niedzielę, 12 kwietnia, w ramach kolejnej edycji akcji „Z Jezusem w drogę – AutoFara 2015”, w płockiej farze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych. Po wspólnej modlitwie, przed bramą kościoła zostaną poświęcone pojazdy. Kierowcy otrzymają pamiątki z tej uroczystości.

PowiązaneTematy

Organizatorzy przewidują, że – podobnie jak w ubiegłych latach – na AutoFarę przyjadą tłumy zmotoryzowanych. Pojazdy będzie można ustawiać na Starym Rynku od godziny 11.30, podjeżdżając od ulicy Piekarskiej i Małachowskiego w kierunku Fary.

– Niech modlitwa do świętego Krzysztofa lub jego obrazek w naszych pojazdach, zobowiązują nas zawsze do czynów miłości, bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach – czytamy w zapowiedzi AutoFary. – Niech będzie to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach!