Autobusy pojadą ul. Harcerską, ale tylko 1 listopada

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

– Proszę o skuteczną interwencję dot. komunikacji w dniu 1 listopada. Odnoszę wrażenie, że mieszkańcy Osiedla Imielnica i okolicy zostali zupełnie zapomniani i zlekceważeni – napisał do nas czytelnik. Po naszej interwencji, we wtorek otrzymaliśmy komunikat. Komunikacja Miejska zrobiła wyjątek we Wszystkich Świętych – zamknięta dla ruchu autobusów ul. Harcerska zostanie wyjątkowo otwarta dla pojazdów Komunikacji Miejskiej, ale tylko na jeden dzień.

27 października otrzymaliśmy wyjątkowo gorzką w swym przekazie informację od czytelnika, mieszkańca osiedla Imielnica w Płocku.

– Proszę o skuteczną interwencję dotyczącą komunikacji w dniu 1 listopada. Odnoszę wrażenie że mieszkańcy Osiedla Imielnica i okolicy zostali zupełnie zapomniani i zlekceważeni. Obecnie kursowanie X3 i ewentualnie 130 to wolne żarty, mało komu odpowiada taka forma kursowania, najlepiej widać to po frekwencji. Łatwiej jest dostać się do Warszawy, niż do centrum miasta – pisze rozgoryczony czytelnik.

Jak tłumaczy, na 1 listopada mieszkańcom nie zaproponowano żadnego rozwiązania.

– Praktycznie trzeba wykluczyć dojazd samochodem, więc jak mają dojechać osoby starsze, z dziećmi, jak dowieźć kwiaty, znicze, praktycznie każdy ma duży bagaż? W rozkładzie nie widać dla Imielnicy żadnej propozycji, czy jeszcze mało jest problemów na naszym osiedlu, właściwie żadnej komunikacji, bo samochodem to wyjazd prawie ukradkiem… Miasto wyraża zgodę na przedłużenie remontu Harcerskiej lekką ręką, bez żadnych merytorycznych przesłanek. Organizacja prac prowadzona przez firmę to lata 60. Nadzór inwestorski Urzędu Miasta ten bałagan akceptuje i sankcjonuje przedłużając termin – kosztem mieszkańców. Odnoszę wrażenie, że mieszkańcy się tu zupełnie nie liczą, a może ich nie ma? – pyta rozżalony płocczanin.

– Z rozmów z sąsiadami wiem, że padają propozycje blokady Wyszogrodzkiej! Może to rzeczywiście sposób, aby nasze problemy były chociaż trochę widziane? Proszę przynajmniej o interwencję i poprawę komunikacji w tym jednym dniu. Może kursowanie X3 co 15 czy 20 minut, tak jak innych linii, byłoby najłatwiejsze, a może inne rozwiązania? – proponuje czytelnik.

Po naszej interwencji w Komunikacji Miejskiej w Płocku oraz przekazaniu sprawy do Urzędu Miasta w Płocku, we wtorek, 31 października, do mediów rozesłano komunikat.

Postanowiono, że autobusy Komunikacji Miejskiej 1 listopada 2017 r. (Wszystkich Świętych) pojadą ulica Harcerską – autobusy linii 3, 35 i 73 kursować będą przez Imielnicę (przez przystanki Imielnica, Kasztanowa, Sielska i Młyńska), autobusy linii nocnych N1 i N3 kursować będą objazdem przez Gościniec. W dniu 1 listopada nie będą wykonywane kursy linii x3.

Od czwartku, 2 listopada, ponownie obowiązywać będzie objazd przez Gościniec.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji