Autobusowy złodziej złapany

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zatrzymano mężczyznę, który okradał pasażerów autobusów Komunikacji Miejskiej. Złodziej działał od listopada i – jak się okazało – wielokrotnie był już karany za kradzieże kieszonkowe.

Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj, 29 stycznia, choć ustalenia w tej sprawie trwały od listopada ubiegłego roku. Kieszonkowcem okazał się 46-letni mieszkaniec Warszawy, który, być może ze względu na grubą kartotekę w Warszawie, przyjeżdżał na “łowy” do Płocka. Zaledwie we wrześniu 2004 wyszedł z zakładu karnego, a już w listopadzie zadomowił się w autobusach płockiej Komunikacji Miejskiej.

– Od listopada do stycznia mężczyzna dokonał 12 kradzieży kieszonkowych w płockich autobusach KM – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. Same kradzieże, to jednak nie wszystko. – Mężczyzna po dokonanej kradzieży portfeli, niszczył dokumenty, które znajdował w skradzionych portfelach. Dlatego też poza zarzutami 12 kradzieży, usłyszy on dodatkowo zarzuty niszczenia dokumentów. Łącznie płoccy policjanci przedstawią dzisiaj zatrzymanemu 23 zarzuty kradzieży oraz niszczenia dokumentów – wyjaśnia Krzysztof Piasek.

Mężczyźnie za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za niszczenie dokumentów – do 2 lat pozbawienia wolności.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji