REKLAMA

Autobusem dojedziemy na nabrzeże. Jakie jeszcze zmiany?

REKLAMA

W najbliższą sobotę Komunikacja Miejska w Płocku uruchomi linię 44, która będzie kursować przez Stare Miasto i nabrzeże aż do Szpitala Wojewódzkiego.

Autobusem na nabrzeże

W sobotę, 13 lipca Komunikacja Miejska w Płocku uruchomi linię 44 na trasie centrum – nabrzeże wiślane – Sobótka z nowymi przystankami przy placu Narutowicza i na nabrzeżu przy molo.

Trasa linii 44:

 • Kobylińskiego (od przystanku Jachowicza (młyn) – przy Biedronce) – Bielska (przez przystanek Ostatnia) – Kwiatka – Kolegialna – pl. Obrońców Warszawy – Kościuszki (nowy przystanek Narutowicza przed skrzyżowaniem z ul. Tumską) – pl. Narutowicza – Mostowa – Rybaki, molo – wybrane kursy dalej przez przystanki: Amfiteatr – Sobótka, plaża – Sobótka, zalew – koniec trasy na pętli Winiary, szpital
 • wybrane kursy z pętli Winiary, szpital i dalej przez przystanki: Sobótka, zalew – Sobótka, plaża – Amfiteatr i od przystanku Rybaki, molo wszystkie kursy po trasie: Rybaki – Mostowa – pl. Narutowicza – Kościuszki (nowy przystanek Narutowicza za skrzyżowaniem z ul. Tumską) – pl. Obrońców Warszawy – 1 Maja – Sienkiewicza – Nowowiejskiego – Łukasiewicza – Kobylińskiego – do przystanku Jachowicza (młyn) – powrót w kierunku Rybaków (i Sobótki) bez postoju

Z przystanku Jachowicza (młyn) autobusy linii 44 odjeżdżać będą:

 • w dni powszednie
  na Rybaki od 13:00 co godzinę do 20:00
  na Rybaki i Sobótkę od 13:00 co dwie godziny do 19:00 i o 20:00
 • w soboty
  na Rybaki od 9:00 co 30 lub 60 min do 22:00
  na Rybaki i Sobótkę od 9:00 co dwie godziny do 21:00
 • w niedziele i święta
  na Rybaki od 10:00 co 30 lub 60 min do 20:00
  na Rybaki i Sobótkę od 11:00 co dwie godziny do 19:00
fot. Komunikacja Miejska Płock

Zmiany w liniach na lewy brzeg Wisły

Urząd Miasta Płocka bierze też pod uwagę prośby mieszkańców lewobrzeżnej części Płocka, którzy mają ogromne problemy komunikacyjne w trakcie remontu Mostu im. Legionów Piłsudskiego.

– Pracujemy nad zmodernizowaniem połączeń autobusowych na lewobrzeżnej części Płocka – potwierdził Hubert Woźniak z referatu informacji miejskiej płockiego ratusza. – Mamy już pierwsze doświadczenia i wiedzę o tym, co dzieje się na płockich ulicach po rozpoczęciu remontu mostu im. Legionów Piłsudskiego. I mamy pomysł, co już trzeba zmienić, wychodząc przy tym naprzeciw postulatom mieszkańców Radziwia – tłumaczy.

Zgodnie z planami, zlikwidowana ma zostać linia X2. Autobus, który ją obsługiwał, będzie skierowany na inną trasę, oznakowany jako X7. Ale pojedzie także nieco inną trasą, niż pozostałe X7. Kurs będzie zaczynać na pętli przed stocznią i przez centrum Radziwia, Most Solidarności pojedzie na Podolszyce oraz do centrum, do ul. Sienkiewicza, by na skrzyżowaniu z ul. Bielską zawrócić, wjechać w ul. Kwiatka i wrócić na lewy brzeg do pętli przy stoczni.– Liczymy, że takie rozwiązanie pozwoli nam zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów – wyjaśnia Hubert Woźniak.

Po zmianach, tylko co drugi autobus linii X7 (wszystkich, także tego dodatkowego) będzie podjeżdżał na pętlę na Tokarach.

– Pojazdy zabierały stąd nielicznych pasażerów. Natomiast wjazd na pętlę wydłużał czas dojazdu autobusów do centrum – argumentuje Hubert Woźniak.

Zmiany mają zostać wprowadzone jak najszybciej, być może już w przyszłym tygodniu.

Chaos komunikacyjny na Radziwu. Mieszkańcy proszą o pomoc

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 2

 1. mpk says:

  Kiedy będzie jeździł autobus przez Nowa Białą. Wójt nie widzi problemu, a obiecywał przed wyborami.

 2. Anonim says:

  A jak z Podolszyc na molo dojedziemy ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU