Atak na miejskim stadionie. „Dochodzi do podpalenia budynku”

REKLAMA

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie otrzymał zgłoszenie o podejrzanie zachowujących się mężczyznach, którzy przebywają w hotelu na stadionie miejskim. Zgodnie z przekazaną informacją, znajduje się tam również 20-osobowa grupa dzieci i nastolatków. Podczas interwencji policjantów, dochodzi do podpalenia budynku i wzięcia zakładnika.

To na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń, które realizowali policjanci, a także służby i inspekcje z powiatu gostynińskiego. Pozorowany atak na stadionie miejskim, który odbył się 22 września, był trzecim epizodem praktycznym z dwudniowych ćwiczeń obronnych „GOSTYNIN 2017”.

PowiązaneTematy

– Według scenariusza, dyżurny KPP w Gostyninie otrzymał zgłoszenie o dziwnie zachowujących się mężczyznach na terenie stadionowego hotelu, w którym przebywają również wychowankowie Domu Dziecka. W chwili pojawienia się na miejscu funkcjonariuszy jeden z mężczyzn roznieca ogień w budynku, natomiast drugi bierze za zakładnika nastolatka – informuje Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie.

Realizując scenariusz, policjanci podejmują negocjację z porywaczami. Poprzez zastosowanie elementu zaskoczenia przy użyciu zasłony dymnej, petard hukowych i strzałów ostrzegawczych z broni palnej, zatrzymują dwóch mężczyzn i doprowadzają do radiowozu. W tym czasie do akcji wkraczają strażacy i ratownicy medyczni, ewakuując z budynku pozostałych wychowanków.

– Symulowane zdarzenia przebiegały zgodnie z wyznaczonym planem oraz odzwierciedlały rzeczywiste działania. Takie były założenia ćwiczeń i wstępny opis zdarzenia. Uczestniczące w nim służby doskonale ze sobą współpracowały i wykazywały się pełnym profesjonalizmem oraz zaangażowaniem, a pozorantami byli uczniowie I LO PUL w Gostyninie – wyjaśniają w KPP Gostynin.