REKLAMA

„Archiwum wyobraźni” w Płockiej Galerii Sztuki

REKLAMA

W Płockiej Galeri Sztuki już niebawem będzie można zobaczyć retrospektywną wystawę Stasysa Eidrigevičiusa „Archiwum wyobraźni”, na którą składa się blisko 70 prac. W PGS nie zabraknie także obchodów Dnia wolnej sztuki, otwarcia Sezonu Turystycznego 2017 oraz warsztatów plastycznych.

Już 20 kwietnia o godz 18 odbędzie się wernisaż retrospektywnej wystawy Stasysa Eidrigevičiusa „Archiwum wyobraźni”. W Płocku twórczość artysty będzie prezentowana po raz pierwszy. Malarz, plakacista, twórca ekslibrisów, rysunków, instalacji, posiadacz „Paszportu” za całokształt twórczości tygodnika Polityka i laureat
prestiżowych nagród, zaprasza do odkrywania symboli i tajemnic ukrytych w jego pracach. Wystawa będzie
prezentowana do 21 maja.

fot. materiały prasowe

„Archiwum wyobraźni” w Płockiej Galerii Sztuki to niebywała okazja, by samodzielnie odkryć, jak zmieniała się twórczość Stasysa od czasów pierwszych nagród, m.in. na Międzynarodowej  Wystawie Ilustracji dla Dzieci w Bratysławie (1979, 1981), nagrody za najpiękniejszą książkę roku od Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek za ilustracje do „Króla Kruków” Paula Delarue (1981) czy Nagrody Prezesa Rady Ministrów za ilustracje dla dzieci (1984). Wystawa w Płockiej Galerii Sztuki to także okazja do odkrywania jego „wizerunków” twarzy, pełnych metafor i symboli „map człowieczeństwa”. Maski rysowane, malowane czy wyklejane z papieru są rozpoznawalnym elementem twórczości Stasysa. Zamiast oczu, zobaczyć w nich można cokolwiek: kamień, guzik, studnię.Podczas wystawy, Płocka Galeria Sztuki 22 kwietnia o godz. 12 zaplanowała także „Dzień wolnej sztuki”. Jest to już szósta z kolei ogólnopolska edycja tego wydarzenia. Podczas oglądania wystawy odbędzie się także dyskusja przy kawie i ciastku.

W niedzielę, 23 kwietnia o godz. 10  odbędzie się natomiast „Otwarcie Sezonu Turystycznego 2017”, podczas którego Płocka Galeria Sztuki zaprasza do bezpłatnego zwiedzania wystawy jednego z najważniejszych współczesnych artystów, żyjących i tworzących w Polsce – Stasysa Eidrigevičiusa „Archiwum wyobraźni”. Ponadto, każdy odwiedzający Płocką Galerię Sztuki w godzinach 10-15, będzie mógł przygotować oryginalną maskę, inspirowaną prezentowaną wystawą.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU