REKLAMA

Archiwum wyobraźni w Płockiej Galerii Sztuki

REKLAMA

W czwartek, 20 kwietnia, w Płockiej Galerii Sztuki odbędzie się niezwykły wernisaż retrospektywnej wystawy Stasysa Eidrigevičiusa „Archiwum wyobraźni”. Składa się na nią blisko 70 różnorodnych prac – obrazów, grafik, fotografii, masek oraz rzeźb.

To ważne wydarzenie dla galerii. Twórczość Stasysa będzie prezentowana po raz pierwszy.  Płocczanie będą mieli okazję zobaczyć,  jak zmieniała  się  twórczość Stasysa. A jest co podziwiać.  Jego ilustracje drukowały elitarne wydawnictwa poświęcone grafice książkowej w Japonii, gdzie znalazł się na liście 110 najwybitniejszych ilustratorów świata.  

Wystawa w Płockiej Galerii Sztuki to także okazja do odkrywania jego masek, które były rysowane, malowane czy wyklejane z papieru. Artysta to także znany twórca plakatów – przede wszystkim techniką pastelu, które doceniono m.in. w 1988 r. Amerykańska Krytyka Filmowa nagrodziła artystę za plakat „Maskarady” Janusza Kijowskiego. 

Stasys Eidrigevičius urodził się w 1949 r. na Litwie. W latach 1968-1973 studiował na ASP w Wilnie. Przeniósł się do Polski w 1980 roku. Początkowo tworzył miniatury, exlibrisy i ilustracje, w późniejszym okresie plakaty, maski, pastele, oleje, tempery, rysunki tuszem. Wśród jego inspiracji znajdują się zjawiska tak odległe jak sztuka amerykańskich Indian czy kaligrafia i baśń japońska.Wystawa, która swój wernisaż będzie miała 20 kwietnia o godz. 18, poprzedzona będzie spotkaniem z artystą – to odbędzie się o godzinie 17 w Płockiej Galerii Sztuki.

Wystawę będzie można oglądać do 21 maja.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU