REKLAMA

Apel strażaków po wypadku: Jeśli ktoś nie pomaga, niech nie przeszkadza!

REKLAMA

We wtorek rano doszło do wypadku, w którym zderzyły się trzy auta i ranny został kierowca jednego z nich. Na miejscu zdarzenia działali m.in. strażacy z OSP Wyszogród, którzy mają przy tej okazji apel do świadków tego i podobnych zdarzeń.

Jak informowaliśmy, 26 listopada około godz. 6 rano w miejscowości Rębowo (gm. Wyszogród), na DK50, doszło do wypadku z udziałem trzech aut osobowych.

PowiązaneTematy

Według wstępnych ustaleń policjantów, 68-letni kierujący oplem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z kierującym volkswagenem, a ten uderzył w kolejny pojazd marki Opel. Kierujący oplem, sprawca wypadku, został z poważnymi obrażeniami ciała przewieziony do szpitala.

Zderzenie trzech aut. Kierowca w ciężkim stanie

Na miejscu zdarzenia byli m.in. strażacy z OSP Wyszogród, którzy zamieścili na swoim profilu apel do świadków zdarzenia – tego oraz w przyszłości.– Jeśli ktoś sam nie umie, bądź nie czuje się na siłach udzielić pomocy, niech nie przeszkadza. Bezwzględnie trzeba chronić strażaków, ratowników medycznych i policjantów, nie tamować ruchu, będąc świadkiem, po prostu opuścić miejsce zdarzenia i nie przeszkadzać, a zwłaszcza nie nagrywać i nie robić zdjęć podczas akcji ratunkowej – wyjaśniają strażacy.

Przy okazji tego wypadku również płoccy policjanci apelują do kierowców.

– Najbardziej śmiercionośną przyczyną zdarzeń drogowych pozostaje, niezmiennie od lat, nadmierna prędkość. Apelujemy o zdrowy rozsądek – piszą policjanci.

My, oczywiście, przyłączamy się do obu rad. Po pierwsze, zapobiegajmy wypadkom, a po drugie, jeśli już do niego dojdzie, nie przeszkadzajmy służbom, które są na miejscu, by pomóc ofiarom zdarzenia.

Fot. Komenda Miejska Policji w Płocku
Fot. OSP Wyszogród
Fot. OSP Wyszogród

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU