Amp Futbol Ekstraklasa w Płocku i w Górze – startuje kolejny sezon

REKLAMA

W weekend (22-23 kwietnia) w Górze oraz Płocku wystartował kolejny sezon Amp Futbol Ekstraklasy. Husaria Kraków zawalczy o obronę mistrzowskiego tytułu, a do rozgrywek dołączyła ekipa Anpfif Hoffenheim.

Gospodarzem rozgrywek będzie ekipa GKS Góra, która przegrała mistrzostwo o zaledwie dwa punkty.

PowiązaneTematy

– Mamy za sobą bardzo ciężki okres przygotowań do sezonu 2017 – mówi trener GKS Góra Marcin Sielczak, uznany najlepszym szkoleniowcem poprzedniego sezonu. – Każdy z zawodników pracował nad motoryką indywidualnie według planu treningowego przygotowanego przez trenerów. Odbyliśmy cztery pracowite, dwudniowe zgrupowania, na których skupiliśmy się nad taktyką, stałymi fragmentami, grą obronną oraz pozostałymi elementami. Poprawiliśmy wiele, co jest dobrym prognostykiem przed nadchodzącą inauguracją ligi, jednak wszystko oczywiście zweryfikuje boisko – podsumowuje trener.

Do zespołu spod Płocka dołączył Marcin Pereczkowski, do sztabu dołączyła natomiast Zofia Kasińska – fizjoterapeutka reprezentacji Polski. – Naszym głównym celem na ten sezon jest lepsza gra niż rok temu, a jeśli przy okazji uda nam się zdobyć tytuł mistrzowski, to satysfakcja będzie jeszcze większa – wyjaśnia trener Sielczak.

Na pewno o mistrzostwo będzie chciała powalczyć Husaria Kraków, która pozyskała dwóch nowych zawodników, a także znacząco przebudowała sztab szkoleniowy, zatrudniając pierwszego trenera, trenera bramkarzy, trenera mentalnego i fizjoterapeutkę.

– Przygotowania do nowego sezonu idą bardzo dobrze i drużyna zrobiła progres na wielu płaszczyznach – zapewnia wiceprezes klubu Bogdan Kapłon. – Z myślą o nowym sezonie trenowaliśmy regularnie już od zakończenia rozgrywek w 2016 roku, jedynie z przerwą na Święta Bożego Narodzenia. Nawet mimo często trudnych warunków pogodowych, nie rezygnowaliśmy z treningów, ponieważ chcemy po raz trzeci z rzędu zdobyć tytuł mistrza Polski – przekonuje.

Amp futbol (ang. Amputee Football, amer. Amp Soccer) to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez drużyny, w których biorą udział zawodnicy po jednostronnej amputacji kończyny (zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej). Obecnie uprawiana jest w ponad 30 krajach.