REKLAMA

Aleja Roguckiego już oficjalnie otwarta, choć z zastrzeżeniami

REKLAMA

W czwartek oficjalnie otworzono po remoncie aleję Roguckiego w Płocku. Po tygodniach oczekiwania, deptak formalnie został oddany mieszkańcom do użytku. Ratusz przygotował też atrakcje dla mieszkańców.

23 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanej przed paroma tygodniami alei Roguckiego. Od tamtego czasu na deptaku wciąż są prowadzone różnego rodzaju prace dodatkowe, jednak ratusz zdecydował się na wcześniejsze otwarcie, niż zapowiadany na wrzesień termin ich zakończenia.

Trwająca dwie godziny impreza obfitowała w atrakcje. Była muzyka, grała kapela, można było obejrzeć obrazy Natalii Jóźwiak, na dzieci czekała scena, z której koordynowano zabawę. Nie zabrakło też przekąsek, był popcorn, lody, wata cukrowa.

Zebranych mieszkańców przywitał prezydent Płocka, który opowiedział o pracach, jakie wykonano na deptaku. Odpowiedział również na pytania mieszkańców, między innymi o kontrowersyjną fontannę w formie betonowych bloków. Jak wyjaśnił, jest rozważana możliwość poprawienia ich wyglądu poprzez pomalowanie lub uzupełnienie o roślinność.

Dziennikarze zostali również zaproszeni do obejrzenia nowej toalety publicznej wybudowanej na deptaku. Jak się okazało, jest to specjalna konstrukcja, w której utrzymywane jest podciśnienie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, żaden zapach ma się z toalety nie wydostawać.

W budynku, na którego dachu jest zjazd saneczkowy, znajduje się również pokój do przebierania niemowląt, co mogą docenić matki z dziećmi, pragnące udać się na dłuższy spacer po alei. Ale i przy tej inwestycji nie zabrakło kontrowersji, które dotyczyły wspomnianego zjazdu saneczkowego.

Mieszkańcy zgłosili dyrektorowi Wydziału Inwestycji i Remontów Andrzejowi Niedbale, z którym odbyło się zwiedzanie toalety, że drzewa stojące naprzeciwko górki mogą stanowić zagrożenie dla dzieci chcących z niej skorzystać. Zdaniem dyrektora, jeśli pojawi się wystarczająca ilość śniegu, by zjeżdżać na sankach, zostanie rozważona możliwość wydzielenia specjalnej trasy, która będzie bezpieczna.

Aleja Roguckiego doczekała się otwarcia, choć nadal jest przy niej sporo pracy, a mieszkańcy, w tym nasi czytelnicy, zwracają też uwagę na wiele mankamentów.

Niewątpliwie jest jednak ładniej i to zalicza się na plus tej inwestycji.

Jest jednakże jeszcze jedna sprawa, która w obliczu toczącej się kampanii wyborczej nabiera szczególnego znaczenia. Otóż mieszkańcy, którzy podali swój numer komórkowy, aby otrzymywać informacje z INFO-SMS, otrzymali zaproszenie w formie sms na czwartkowe otwarcie inwestycji.„Sprawdźcie jak zmieniła się Aleja Roguckiego. Spotkajmy się dziś między 16.30 a 18.30 na pasażu. Czeka mnóstwo atrakcji. Zapraszam do wspólnej zabawy – Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka” [pisownia oryginalna].

Przypomnijmy, że system INFO-SMS służy m.in. do powiadamiania mieszkańców o zagrożeniach, organizowanych imprezach kulturalnych, bezpłatnych programach profilaktycznych czy akcjach prowadzonych przez Urząd Miasta Płocka. W systemie funkcjonuje sześć grup tematycznych i to użytkownicy decydują, z jakiej grupy chcą otrzymywać informacje. W każdej chwili mogą też zrezygnować z otrzymywania powiadomień.

Aby zapisać się do jednej z grup tematycznych należy wysłać sms na nr tel. 886 786 379 o wybranej treści:
1) żeby otrzymywać wiadomości ze wszystkich grup (WIADOMOŚCI PŁOCK), należy w treści sms-a wpisać wp.plock
2) żeby otrzymywać wiadomości z grupy WYDARZENIA I KULTURA, należy w treści sms-a wpisać wik.plock
3) żeby otrzymywać wiadomości z grupy ZDROWIE, należy w treści sms-a wpisać zdr.plock 4) żeby otrzymywać wiadomości z grupy SPORT I TURYSTYKA, należy w treści sms-a wpisać sit.plock
4) żeby otrzymywać wiadomości z grupy WAŻNE KOMUNIKATY (z zakresu zarządzania kryzysowego), należy w treści sms-a wpisać wk.plock
5) żeby otrzymywać wiadomości z grupy EDUKACJA, należy w treści sms-a wpisać edu.plock.

Aby zrezygnować z otrzymywania powiadomień należy wysłać sms na nr tel. 886 786 379 o wybranej treści, dodając po kropce „kasuj”, np. żeby wypisać się z grupy WIADOMOŚCI PŁOCK, należy w treści sms-a wpisać wp.plock.kasuj.

Czytelniczka, która przesłała nam zdjęcia tej wiadomości, nie ukrywała oburzenia.

– Prezydent robi sobie kampanię wyborczą, wykorzystując do tego nawet system, który powinien służyć do informowania o zagrożeniach i ważnych wydarzeniach. Czy otwarcie pasażu na jednym osiedlu, na drugim końcu miasta, jest tak ważne? Dlaczego nie zaprasza Miasto Płock, które faktycznie za to zapłaciło, tylko personalnie Andrzej Nowakowski? To żenujące – podsumowała czytelniczka.

I trudno się z jej opinią nie zgodzić. Przeglądając ostatnie zaproszenia na konferencje prasowe czy informacje, dowiadujemy się, że to prezydent Andrzej Nowakowski zaprasza na wydarzenie, prezydent Andrzej Nowakowski decyduje o uruchomieniu kurtyn w trakcie upałów czy prezydent Andrzej Nowakowski zaprasza na konferencję prasową, dotyczącą podpisania umowy. Jest to zauważalne o tyle, że dotychczas otrzymywaliśmy informacje w formie „Zapraszamy na spotkanie”.

No cóż, kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami, a urzędujący prezydent zawsze ma preferencyjne warunki w stosunku do innych kandydatów na ten urząd. Nie zmienia to faktu, że takie działania wzbudzają zażenowanie u osób, które dostrzegają nieco więcej niż baloniki, przekąski i uśmiech prezydenta.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU