Alarm na ORLENIE

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na ORLENIE znów usłyszymy syreny. Wszystko za sprawą przeprowadzanych tam ćwiczeń  ratowniczo-gaśniczej Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN. Udział w manewrach wezmą także pracownicy ORLEN Ochrony, Biura i Higieny Pracy, Centrum Medycznego, Zespół Bezpieczeństwa Procesowego, Działu Spraw Obronnych oraz Wydziałowi Ratownicy Chemiczni.​​ 

fot. PKN ORLEN

Wewnętrzne ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN zostaną przeprowadzone w  poniedziałek 26 czerwca na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku. Udział w manewrach wezmą także pracownicy ORLEN Ochrony, Biura i Higieny Pracy, Centrum Medycznego, Zespół Bezpieczeństwa Procesowego, Działu Spraw Obronnych oraz Wydziałowi Ratownicy Chemiczni.​​ Służby przewidują w tym dniu użycie syren alarmowych oraz podawanie komunikatów głosowych na Wydziałach Butadienu i Eteru oraz instalacja Eteru, gdzie zostaną prowadzone działania. Ćwiczenia mają na celu doskonalenie umiejętności i sprawdzenie funkcjonowania systemu ostrzegania oraz alarmowania.

– Manewry, które rozpoczną się od godz. 10 zostaną zrealizowane w oparciu o wybrane potencjalne scenariusze przewidziane w obowiązujących Planach Operacyjno-Ratowniczych dla Zakładu Produkcyjnego w Płocku. Jak zwykle przy tego typu ćwiczeniach służby ratownicze zwracają uwagę, że na terenie całego Zakładu Produkcyjnego oraz w jego okolicach mogą być słyszalne syreny, jak i komunikaty głosowe wydawane w wewnętrznym systemie ostrzegania – informuje PKN ORLEN.

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze odbywają się na terenie Zakładu Produkcyjnego cyklicznie, a ich przeprowadzanie ma wpływ na usprawnienie działań przygotowawczych zachowania się ratowników na wypadek sytuacji niespodziewanego wydarzenia.

Tylko w tym roku podobne manewry zostały przeprowadzone w lutym na instalacji Odzysku Wodoru, w marcu na instalacji Destylacji Rurowo Wieżowej w obszarze Rafinerii oraz w kwietniu na Krakingu Katalicztycznym. Każde ćwiczenia mają inny scenariusz, który polega na sprawdzeniu, czy służby ratownicze reagują zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji