REKLAMA

Aktywni seniorzy w Drobinie

REKLAMA

Dziesiąty Festyn Aktywności Senioralnych odbył się 1 lipca w Drobinie. Przez miasto przeszło w korowodzie prawie 700 osób w wieku 60+ z 30 mazowieckich gmin, m.in. z Płocka, Ciechanowa czy Przasnysza.

W sobotę, 1 lipca, Stowarzyszenie Nasz Drobin oraz Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Drobinie ponownie zaprosili na festyn aktywnych seniorów z Mazowsza. O godzinie 14 na rynku w Drobinie uformował się korowód, który wyruszył na teren Zespołu Szkół w Drobinie. Deszczowa aura spowodowała, że konieczne było przeniesienie festynu do hali sportowej.

Na scenie wystąpił m.in. Ryszard Wolbach, a także zespoły senioralne. Nie zabrakło oczywiście i tańców – jak zapewniają organizatorzy, na parkiecie w niektórych momentach tańczyło nawet 500 osób, a najstarszy uczestnik miał 95 lat!

– To nasz kolejny sukces. Organizujemy w Drobinie największe wydarzenie senioralne na północnym Mazowszu, integrujemy ludzi z wielu powiatów. Ta impreza pokazuje jak ważni są seniorzy w naszych społecznościach. Dziś to już prawie 10 milionów obywateli naszego kraju – mówi Sławomir Wiśniewski, wiceprezes Stowarzyszenia Nasz Drobin. – Zabawa bardzo się udała, ale najbardziej jesteśmy zadowoleni z przemarszu. Wzięło w nim udział 30 grup z różnych miejscowości. Niektórzy uczestnicy przejechali do nas nawet 70 kilometrów a i tak mieli siłę i chęć żeby przeparadować ulicami Drobina – dodaje Hanna Szymańska, członek zarządu organizacji, która na terenie powiatu organizuje co roku m. in. Regionalny Kongres Organizacji Senioralnych.Wśród gości wydarzenia znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, burmistrzowie i wójtowie miejscowości z regionu, parlamentarzyści. Imprezę wsparła Fundacja Zaczyn i środki Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przyznane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

źródło: Nasz Drobin

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU