Aktywni seniorzy w Drobinie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dziesiąty Festyn Aktywności Senioralnych odbył się 1 lipca w Drobinie. Przez miasto przeszło w korowodzie prawie 700 osób w wieku 60+ z 30 mazowieckich gmin, m.in. z Płocka, Ciechanowa czy Przasnysza.

W sobotę, 1 lipca, Stowarzyszenie Nasz Drobin oraz Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Drobinie ponownie zaprosili na festyn aktywnych seniorów z Mazowsza. O godzinie 14 na rynku w Drobinie uformował się korowód, który wyruszył na teren Zespołu Szkół w Drobinie. Deszczowa aura spowodowała, że konieczne było przeniesienie festynu do hali sportowej.

Na scenie wystąpił m.in. Ryszard Wolbach, a także zespoły senioralne. Nie zabrakło oczywiście i tańców – jak zapewniają organizatorzy, na parkiecie w niektórych momentach tańczyło nawet 500 osób, a najstarszy uczestnik miał 95 lat!

– To nasz kolejny sukces. Organizujemy w Drobinie największe wydarzenie senioralne na północnym Mazowszu, integrujemy ludzi z wielu powiatów. Ta impreza pokazuje jak ważni są seniorzy w naszych społecznościach. Dziś to już prawie 10 milionów obywateli naszego kraju – mówi Sławomir Wiśniewski, wiceprezes Stowarzyszenia Nasz Drobin. – Zabawa bardzo się udała, ale najbardziej jesteśmy zadowoleni z przemarszu. Wzięło w nim udział 30 grup z różnych miejscowości. Niektórzy uczestnicy przejechali do nas nawet 70 kilometrów a i tak mieli siłę i chęć żeby przeparadować ulicami Drobina – dodaje Hanna Szymańska, członek zarządu organizacji, która na terenie powiatu organizuje co roku m. in. Regionalny Kongres Organizacji Senioralnych.

Wśród gości wydarzenia znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, burmistrzowie i wójtowie miejscowości z regionu, parlamentarzyści. Imprezę wsparła Fundacja Zaczyn i środki Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przyznane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

źródło: Nasz Drobin

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji