REKLAMA

Akredytacja dla płockiego szpitala

REKLAMA

W piątek płocki szpital na Winiarach miał swoje święto. A powodów było kilka: obchody 10-lecia działalności pracowni hemodynamicznej, podsumowanie inwestycji realizowanych przez szpital wojewódzki, w tym również tych związanych z rozwojem Zakładu Diagnostyki Obrazowej, podsumowanie współpracy z PERN „Przyjaźń” oraz, najważniejsze – wręczenie Certyfikatu Akredytacyjnego przyznanego przez ministra zdrowia.

19 czerwca w sali narad Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka w Płocku, miało miejsce uroczyste spotkanie, podczas którego, między innymi, szpital otrzymał Certyfikat Akredytacyjny. Jest to o tyle ważne wydarzenie, że dzięki dokumentowi płocka placówka znalazła się w grupie elitarnych szpitali.

PowiązaneTematy

– Przygotowania do wdrażania projektu „Bezpieczny Szpital – Bezpieczny Pacjent”, realizowanego przez centrum monitorowania jakości w Ochronie Zdrowia w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, program operacyjny Kapitał Ludzki, rozpoczęliśmy w 2014 roku. Było to dla nas duże wyzwanie, ponieważ do wdrożenia jest ponad 200 standardów akredytacyjnych, a czasu mieliśmy bardzo mało, bo zaledwie 8 miesięcy, na przygotowanie się do wizyty akredytacyjnej – przybliżył historię certyfikatu dla płockiego szpitala dyrektor placówki Stanisław Kwiatkowski.

Kilka słów o tym, co to jest akredytacja i co ona oznacza dla szpitala? Otóż, akredytacja jest najszerzej sprawdzoną na świecie i najskuteczniejszą metodą zapewnienia wysokiej jakości świadczeń. Jej rola polega głównie na wyszukiwaniu zagadnień, które w największym stopniu wpływają na poziom świadczeń oraz bezpieczeństwo pacjentów. W tych właśnie obszarach są mierzalne kryteria oceny poszczególnych placówek opieki zdrowotnej. Certyfikat akredytacyjny przyznaje minister zdrowia.

W płockim szpitalu przegląd akredytacyjny, czyli wnikliwa kontrola i szczegółowe analizy, które przeprowadzone zostały we wszystkich obszarach funkcjonowania placówki, odbył się pod koniec stycznia br. Rada Akredytacyjna przyznała szpitalowi 84% (na 100% możliwych) poziomu spełnienia wszystkich standardów.

Dodamy, że Certyfikat Akredytacyjny jest dowodem zaufania w zakresie wysokiej jakości świadczeń oraz stanowi wysoki wyraz uznania dla dotychczasowej działalności Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku oraz wszystkich jego pracowników, którym dyrektor Kwiatkowski bardzo serdecznie dziękował, jednocześnie gratulując sukcesu.

Akredytacja przyznana placówce ważna jest trzy lata. Na ręce dyrektora Stanisława Kwiatkowskiego Certyfikat Akredytacyjny przekazała w imieniu Jerzego Henniga, przedstawicielka Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Następnie odebrali je także przedstawiciele poszczególnych oddziałów szpitala. Ale zanim doszło do tego aktu, uczestnicy spotkania wysłuchali Włodzimierza Figatowskiego, kierownika pracowni hemodynamicznej, który podsumował 10 lat działalności rozwoju i działalności pracowni.

Dowiedzieliśmy się również sporo o sytuacji kardiologii na Mazowszu, którą w swoim wykładzie przybliżyła profesor Hanna Szwed. O rozwoju Zakładu Diagnostyki Obrazowej w płockim szpitalu opowiedziała Elżbieta Ledzion-Wysocka, kierownik jednostki. Na uroczystości była obecna Posłanka na Sejm Elżbieta Gapińska, a kilka słów do gości powiedział przedstawiciel urzędu miasta, wiceprezydent Roman Siemiątkowski. A na koniec, aby trochę rozluźnić atmosferę, swoim mocnym i pięknym głosem zaśpiewała Patrycja Malinowska.

REKLAMA

Komentarze 2

  1. Joanna - była pacjentka WSZ w Płocku says:

    Wstydu nie mają, nie stosują standardów, pacjentów mają za śmieci pracę w szpitalu kończa o 13 bo zaczynają w prywatnych gabinetach Nawet kultury osobistej nie mają drasie na pacjentów Bardzo mnie interesuje kto i w jakim trybie przyznał ten certyfikat Telewizja powinna się tym zainteresować,gdyż to wogóle rzeczywistości nie odzwierciedla

    • pacjentka says:

      to co dzieje się w tym szpitalu to KATASTROFA ,byłam pacjentką oddziału w momencie komisji chodzącej po oddziale ,pielęgniarki mówiły pacjentom co robić jak komisja wejdzie na sale i zapyta o warunki i opiekę ,wypisują bzdury w dokumentacji medycznej ,nie interesują sie pacjentem ,nigdy więcej pobytu w tym szpitalu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Warto Przeczytać