REKLAMA

Akcje ratunkowe na jeziorze Zdworskim

REKLAMA

We wtorek wczesnym popołudniem do straży pożarnej wpłynęło zawiadomienie o przewróconej żaglówce na jeziorze Zdworskim. Dzięki akcji strażaków, udało się uniknąć tragedii.

PowiązaneTematy

Jak podaje portal TerazGąbin.pl, do zdarzenia doszło 8 sierpnia około godziny 12.50. Ze zgłoszenia, które dotarło do straży pożarnej wynikało, że na jeziorze Zdworskim przewróciła się żaglówka, a także, że topią się tam ludzie. Na miejsce przyjechali strażacy z OSP Gąbin, OSP Łąck oraz PSP w Płocku. Jako pierwsi, zwodowali łódź strażacy z Gąbina, którzy popłynęli w kierunku wywróconej łodzi.

Jak się okazało, łodzią płynęło dwóch mężczyzn. Po jej wywróceniu, jeden z nich był w wodzie i płynął w stronę brzegu. Drugi z rozbitków znajdował się na kadłubie łodzi. Strażacy pomogli mu wejść na swoją łódź i odholowali do brzegu.

Na plaży strażacy otrzymali informację, że na jeziorze znajduje się windsurfingowiec, który potrzebuje pomocy. Kobieta, przekazująca tę informację, opisała wygląd żagla i strój mężczyzny. Strażacy popłynęli więc we wskazany rejon jeziora i znaleźli poszkodowanego. – Do surfera podpłynęli również strażacy z OSP Łąck, którzy podjęli go na swoją łódź i odholowali wraz z deską do brzegu – podaje portal TerazGąbin.pl.Strażacy pomogli też w postawieniu żaglówki i odholowali ją na brzeg. To jeszcze nie koniec akcji. W drodze do portu, w którym wodowane były łodzie, strażacy spotkali kolejnego surfera, który miał problemy. Jak przyznał, były to jego początki na desce. Nierozsądnie, swoje pierwsze chwile na desce surfingowej odbywał… bez kamizelki asekuracyjnej. Strażacy odholowali go na brzeg i zobowiązali do założenia zabezpieczenia.

Więcej zdjęć z tego zdarzenia znajdziecie na TerazGąbin.pl.

Fot. TerazGąbin.pl

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU