Akcja na Dworcowej zakończona. Co znaleźli pirotechnicy?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W poniedziałek część miasta została sparaliżowana informacją, że w jednym z bloków przy ul. Dworcowej znaleziono materiały wybuchowe. Ewakuowano mieszkańców i dzieci z pobliskiego przedszkola. Na miejsce wezwano pirotechników.

Do zdarzenia doszło 18 września około południa. Jak informowaliśmy,  w piwnicy bloku przy ul. Dworcowej 45 zostały znalezione materiały wybuchowe. Zarządzono ewakuację mieszkańców i pobliskiego Przedszkola Miejskiego nr 27. Służby ewakuowały 47 osób mieszkających w bloku przy ul. Dworcowej 45, 90 dzieci oraz personel przedszkola i 49 osób z pobliskich pawilonów handlowo-usługowych.

Spore utrudnienia czekały kierowców – całkowicie zamknięto obszar między ulicami Dworcową, Chopina, Mickiewicza, Obrońców Płocka 1920 r. a ul. Reja.

Dopiero około godz. 19 wznowiono ruch pojazdów i pieszych w tym rejonie.

– Mieszkańcy około godziny 19 mogli wrócić do swoich mieszkań. Pirotechnicy znaleźli i zabezpieczyli dwa granaty, trotyl oraz niezidentyfikowany jeszcze materiał wybuchowy – informuje Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza.

Jak precyzuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji, w piwnicy zabezpieczono trotyl, granaty, zapalniki, race świetlne i dymne oraz amunicję do broni maszynowej – popularnego kałasznikowa.

Ewakuacja przedszkola i bloku. Znaleziono materiały wybuchowe [AKTUALIZACJA]

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji