REKLAMA

Adrian i Kacper aby oddychać, potrzebują respiratora. Można im pomóc

REKLAMA

Adrian i Kacper to bracia z Płocka, którzy cierpią na miopatię. Chłopcy, żeby oddychać nocą, muszą wspierać się respiratorem. Choroba postępuje i aby utrzymać ich przy życiu, potrzebna jest rehabilitacja i sprzęt.

Na portalu Fundacji Licytuję Pomagam trwa zbiórka na rzecz 12-letniego Adriana i 8-letniego Kacpra Rutkowskich z Płocka. Chłopcy cierpią na odmianę miopatii, która powoduje przewlekłą niewydolność oddechową. Mięśnie młodych płocczan słabną i niezbędna im do przeżycia jest rehabilitacja oraz odpowiedni sprzęt.

Choroba jest nieuleczalna i tylko właściwa opieka utrzyma chłopców przy życiu. W nocy Adrian i Kacper korzystają z respiratora, który wspiera ich w oddychaniu.

– Ostatnie badania rezonansu magnetycznego mięśni potwierdzają postęp choroby. U Adrianka w większości mięśni dominuje zanik w stopniu znacznym, w pozostałych zanik w stopniu umiarkowanym. Natomiast u Kacperka choroba nie postępuje tak szybko, ale zanik mięśni w stopniu znacznym występuje już wielu mięśniach. Trudna i bardzo ciężka jest walka z tak ogromnym i nieznanym przeciwnikiem jak choroba mięśni, lecz bez względu na to, jak bardzo chorzy są nasi chłopcy i jaki przebieg będzie miała choroba, są dla nas całym światem. Są celem i treścią naszego życia. Wypełniają każdy nasz dzień. Nie wyobrażamy sobie życia bez nich – opowiadają Joanna i Krzysztof Rutkowscy, rodzice Adriana i Kacpra.Aby wesprzeć walkę o życie chłopców, wystarczy dokonać wpłaty na konto:

Fundacja Licytuje-Pomagam
mBank: 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytuł: Pomoc dla Adriana i Kacpra

fot. licytuje-pomagam.pl

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Ewa says:

    Chłopców i rodziców mam przyjemność oglądać od kilku lat z racji miejsca gdzie zamieszkuję. Podziwiam chłopców gratuluję rodzicom…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU