Fundacja ORLEN – DAR SERCA, przy wsparciu PKN ORLEN, zainicjowała akcję, dzięki której dzieci mogą otrzymać wymarzony sprzęt sportowy. W piątek na stacji paliw ORLEN w Płocku pojawili się przedstawiciele klubu Orlen Wisła Płock, aby przekazać zebrany sprzęt.

Sport w mojej rodzinie był od zawsze

Fot. PetroNews

20 października spotykamy się na stacji paliw ORLEN przy Wyszogrodzkiej 123 w Płocku. Wśród przedstawicieli SPR Wisła Płock nie mogło zabraknąć prezesa klubu i byłego kapitana drużyny – Adama Wiśniewskiego. Co działo się w klubie odkąd zaczął nim szefować? – Działo się bardzo dużo – przyznaje prezes. – Dopinaliśmy umowy sponsorskie, było sporo pracy papierkowej, ale i przygotowania całego zespołu do Ligi Mistrzów. Myślałem, że trochę odpocznę i więcej czasu będę spędzał z dziećmi, tymczasem praca w klubie zajmuje jeszcze więcej czasu, niż piłka – śmieje się Adam Wiśniewski. Jak dodaje, widać jednak również pozytywy, a on sam jest otwarty na działanie i chce, żeby klub cały czas szedł do przodu.

Jaką rolę sport odgrywa w jego życiu? – Sport jest w moim życiu od bardzo, bardzo dawna. Pamiętam, jak tata był trenerem siatkówki i jeszcze jako kajtek jeździłem na obozy sportowe – wspomina zasłużony piłkarz ręczny. – Ten sport był u nas w domu od zawsze, mama i tata byli nauczycielami wf-u. Mama była lekkoatletką. Jako młody człowiek trenowałem piłkę siatkową, piłkę ręczną, lekkoatletykę, miałem dużo zajęć. Później przyszła nauka i musiałem coś wybrać. Tata bardzo chciał, żebym grał w siatkówkę, ale wybrałem jednak piłkę ręczną, gdyż to był sport kontaktowy, dynamiczny i najbardziej mi się podobał – wyjaśnia.

Fot. PetroNews

Co zadecydowało o tym, że przeszedł na zawodowstwo? – To, oczywiście, było dla mnie marzeniem, kiedy jako junior chodziłem z rodzicami, a później z kolegami, na mecze pierwszego zespołu. Myślałem wówczas: “Kurczę, chciałbym kiedyś zagrać w Blaszak Arenie”. Te marzenia powoli zaczęły się spełniać, zaczęto mnie powoływać do kadry młodzieżowej, były pierwsze mistrzostwa w Szwajcarii, i gdzieś tam ta kariera zaczęła się kształtować. Później było pierwsze powołanie na trening seniorów przez Bogdana Zajączkowskiego. Pamiętam, że na pierwszy obóz się nie zakwalifikowałem, byłem chyba piątym lewoskrzydłowym, ale później odszedł Rafał Niedzielski, ja rywalizowałem z Tomkiem Jędrzejewskim o miano trzeciego lewoskrzydłowego. Pierwszym i drugim lewoskrzydłowym był wówczas Dominik Jakubiak i Artur Niedzielski. Jak już wpuścili mnie na parkiet w większym wymiarze czasowym, to już z niego nie zszedłem, dopóki mnie kontuzja nie zdjęła – śmieje się Adam.

Jak przyznaje, w sporcie liczy się nie tylko talent, ale i wytrwałość oraz ciężka praca. – Czasem w tym wieku, kiedy jest się juniorem, w jednej drużynie znajduje się kilka osób utalentowanych, a o wygranej decyduje chęć i wytrwałość, no i trochę szczęścia – wyjaśnia wieloletni kapitan drużyny Orlen Wisła Płock.

Pomóżmy dzieciom rozwijać się sportowo

Dlaczego klub zdecydował się wesprzeć akcję Sport Box? – Oczywiście wspieramy jak tylko możemy każdą tego typu akcję. To jest na pewno bardzo fajna inicjatywa, bo zbieramy sprzęt sportowy dla dzieci. Jest to również akcja organizowana przez naszego głównego sponsora, PKN ORLEN, tym chętniej wzięliśmy w niej udział – mówi Adam Wiśniewski.

Fot. PetroNews

Czy sprzęt sportowy może pomóc w zainicjowaniu u dzieci chęci do uprawiania sportu? – Wydaje mi się, że tak. Akurat dla dzieci, których nie stać na sprzęt sportowy, a były np. na meczu piłki ręcznej czy nożnej, może to być bodziec do rozpoczęcia uprawiania sportu. Będą mieli czym pograć, będą mieli swoją odskocznię, a być może stanie się to początkiem ich kariery zawodowej. Taki impuls może spowodować, że za parę lat będziemy oglądać ich na szczycie, podczas gry o medale olimpijskie – przekonuje prezes SPR Wisła Płock.

– W dzisiejszym świecie każdy już ma świadomość, jak ważny jest sport i zachęcać do udziału w takiej akcji specjalnie nie trzeba. Pomagamy dzieciom, to jest najważniejsze. Dajmy im możliwość, aby mogły się rozwijać sportowo, a kiedyś i my będziemy się cieszyć, oglądając przed telewizorem czy na żywo tych zawodników, którzy rozwiną się dzięki temu, że dzisiaj przekażemy im sprzęt sportowy – zaprasza do udziału w akcji Sport Box Adam Wiśniewski.

W przekazaniu zebranych prezentów wzięli udział również zawodnicy Marcin Wichary i Aleks Olkowski, a także drugi trener Krzysztof Kisiel.

Sport Box – ty też możesz pomóc!

Podczas trwania akcji Sport Box, na dwóch stacjach ORLEN w Płocku i Warszawie, w specjalnych kontenerach każdy chętny może zostawić sprzęt sportowy, nowy lub używany, nieuszkodzony lub wymagający niewielkiej naprawy.

Fot. PetroNews

– Akcja społeczna SPORT BOX to inicjatywa, która z jednej strony generuje konkretną pomoc dla najbardziej potrzebujących, a z drugiej stwarza możliwość zaangażowania się wszystkich chętnych w działania charytatywne. Liczymy, że do akcji dołączy wiele osób. My zrobimy wszystko, aby podarowany sprzęt trafił do tych, którzy najbardziej go potrzebują – mówi Iwona Tandecka, Prezes Fundacji ORLEN – DAR SERCA.

Jak wyjaśniają organizatorzy, SPORT BOXY są już dostępne na stacjach ORLEN. Znajdujące się w nich przedmioty będą systematycznie sprawdzane i w razie potrzeby serwisowane. Co można przekazać? Na przykład rolki, kaski, różnego rodzaju piłki, piłeczki, skakanki, hula hop czy rakiety itp.

Wszystkie zebrane przedmioty zostaną przekazane partnerom akcji – Stowarzyszeniu Wędka w Płocku oraz Grupie Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga-Północ w Warszawie, które podzielą sprzęt między najbardziej potrzebującymi dziećmi. Akcja potrwa do grudnia 2017 r.

Specjalnie oznakowane SPORT BOXY są już dostępne na stacjach paliw ORLEN:

– Płock ul. Wyszogrodzka 123
– Warszawa ul. Migdałowa 2.

Jeśli chcecie pokazać, że w Płocku są pozytywni ludzie, w trakcie przekazywania sprzętu sportowego zróbcie sobie selfie przy Sport Box i prześlijcie do nas, na nasz KONTAKT wraz ze swoim imieniem. Wszystkie przesłane nam zdjęcia zamieścimy na koniec akcji w gazecie PetroNews i na portalu PetroNews.pl.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji