REKLAMA

Adam Wiśniewski, prezes SPR Wisły Płock: Dam z siebie jak najwięcej

REKLAMA

Nowo powołany prezes  SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski spotkał się z dziennikarzami na pierwszej konferencji prasowej. Podczas spotkania podkreślał, że zrobi wszystko, by dbać o relacje ze sponsorami, tak, by klub mógł ruszyć do przodu.

21 lipca br. w Orlen Arenie odbyła się pierwsza konferencja prasowa z udziałem nowego prezesa ręcznej Wisły Płock, Adama Wiśniewskiego, który wcześniej był wieloletnim zawodnikiem i kapitanem płockiej drużyny.

– Przedstawiać się większości państwu nie muszę, bo przecież tyle lat tutaj byłem związany z Wisłą Płock. Z dniem 10 lipca zostałem powołany na prezesa SPR Wisła Płock. Od ponad dwudziestu lat jestem związany z tym klubem. Pan prezydent i rada nadzorcza obdarzyli mnie dużym zaufaniem, powołując mnie na to stanowisko – mówił Adam Wiśniewski.

Adam Wiśniewski zapewniał, że jako nowy prezes będzie dbał o dobre relacje z głównym sponsorem, którym jest PKN ORLEN, ale także zadba o nowych fundatorów, którzy się przyłączą.

– Piłka ręczna i ten klub, żeby ruszył do przodu, musi pozyskać nowych sponsorów, bo bez nich będzie naprawdę ciężko – oznajmiał nowy prezes.

fot. PetroNews

Wiśniewski poinformował, że skład zespołu jest już praktycznie zamknięty na ten sezon. Dodał, że do drużyny dochodzi dwóch płockich zawodników: Alex Olkowski i Krystian Wołowiec. Sprostował także informację na temat sytuacji Tiago Rochy. Wyjaśnił, że zawodnik ma problemy osobiste i w następnym tygodniu wszystko zostanie rozstrzygnięte.

– Jeżeli chodzi o Duarte Gilberto mogę powiedzieć, że zostaje on w Płocku i nic się nie zmienia. Chce dokończyć swój kontrakt, tak jak większość zawodników – wyjaśnił Adam Wiśniewski.

Nowy prezes podczas konferencji podkreślił, że w tym sezonie trenerzy Krzysztof Kisiel oraz Artur Góral będą mieć opiekę również nad drugim zespołem.–  Trenerzy będą mieć opiekę również nad drugim zespołem, by pierwszy zespół i drugi byli jednością. Chcę by zawodnicy, którzy przechodzą z drugiego zespołu do pierwszego, szybciej mogli się wkomponować i poznali część naszych taktyk i zagrywek – tłumaczył Wiśniewski.

Prezes wyjaśnił, że trener  Krzysztof Kisiel będzie mieć poważne zadanie, by szybciej wyławiać talenty i prowadzić indywidualne treningi.

– Ja, jako prezes, chcę wykorzystać swoje doświadczenie jakie tutaj zdobyłem przez te dwadzieścia kilka lat. Nie skończyłem AWF, jestem magistrem Uniwersytetu Warszawskiego, skończyłem kierunek zarządzania. Mam też ukończone kursy menadżerskie, mam kurs I stopnia trenera. To wszystko chciałbym przełożyć na działalność klubu – mówił Adam Wiśniewski.

fot. PetroNews

Tłumaczył także, że chce zbudować klub, który będzie silny na tyle, by rywalizować z najlepszymi, a nie wygrywać tylko pojedyncze mecze. Pragnie także dbać o relacje z obecnym i głównym sponsorem – PKN ORLEN i pozyskać od niego większe dotacje. Nowy prezes oznajmił, że 7 sierpnia rusza sprzedaż karnetów, a dla stałych karnetowiczów przygotowana jest niespodzianka.

– Wiem, że kibice pokładają we mnie duże nadzieje i bardzo im za to dziękuję. Dam z siebie jak najwięcej, żeby i kibice i sponsorzy oglądali nasze mecze z dumą – obiecywał prezes.

Adam Wiśniewski zdradził również, że będzie chciał stworzyć stanowisko dyrektora sportowego, bo jak podkreślał, samemu też nie można zrobić wszystkiego.

– Myślę, że będzie to człowiek związany z Płockiem, który gra w piłkę ręczną, To tyle szczegółów, ile mogę na razie zdradzić – mówił prezes.

Adam Wiśniewski postawił sobie za cel rozegranie najlepszego sezonu w tym roku. Oznajmił, że nie będzie mieć pożegnalnego meczu, za to pojawi się 19 sierpnia na Meczu Mistrzów, na który już zaprasza.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Uu says:

    A kto to po lewicy prezesa siedzi? Jakaś wschodząca gwiwiazda Wisły?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU