REKLAMA

A na Korkonecie maj

REKLAMA

KorkoNET to usługa uruchomiona przez Miejski Zarząd Dróg, której celem jest monitorowanie natężenia na drogach. W założeniach dzięki niej każdy kierowca może połączyć się z jedną z 32 kamer i sprawdzić, czy skrzyżowanie, przez które planuje przejechać, nie jest zakorkowane o danej godzinie. Zauważyliśmy jednak, że KorkoNET wyświetla błędną datę. Czemu? Ratusz odpowiada.

PowiązaneTematy

Wada, która występuje w Korkonecie jest w MZD znana. Miejski Zarząd Dróg zapewnia, że pracuje nad tym, aby została ona wyeliminowana, winą za ten stan rzeczy obarczając powolne serwery firmy Petrotel.

– Obraz z kamer systemu jest prezentowany z prędkością nie mniejszą niż 12,5 kl/sek. dla każdej z kamer, a obrazy są udostępniane w formacie i rozdzielczości, umożliwiających ich publikację w czasie rzeczywistym – tłumaczy Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Niedogodność związana z błędami w godzinie definitywnie powinna zostać wyeliminowana po zmianie przez Petrotel serwera na bardziej wydajny – obiecuje.Skontaktowaliśmy się także z Petrotelem, który potwierdza występowanie problemu. Zła data to jednak nie wina obciążonego serwera, a jego awarii. – Mieliśmy sporą awarię serwera, który przekazywał dane do wyświetlania i stąd tak duże zmiany w wyświetlanej dacie – usłyszeliśmy w centrali firmy. – Usterka powinna jednak zostać już naprawiona. Jeśli nadal występuje, to zapewne wynik naszego niedopatrzenia. Data zostanie zostanie zaktualizowana jeszcze dziś na wszystkich wyświetlanych obrazach KorkoNET-u.

Problem złej daty wydaje się pozornie błahy, lecz może on wprowadzić wielu ludzi w błąd – bo skoro obraz wyświetlany na ekranie opatrzony jest wrześniową, bądź majową datą, można odnieść wrażenie, iż pokazuje zapis archiwalny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

  1. korek says:

    Ale bzdura. Wolne serwery mają coś do zmiany daty? ;> Jak widać zmienili od ręki.

  2. Inka says:

    W sumie pogoda jaką widac też majowa ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU