REKLAMA

A na Korkonecie maj

REKLAMA

KorkoNET to usługa uruchomiona przez Miejski Zarząd Dróg, której celem jest monitorowanie natężenia na drogach. W założeniach dzięki niej każdy kierowca może połączyć się z jedną z 32 kamer i sprawdzić, czy skrzyżowanie, przez które planuje przejechać, nie jest zakorkowane o danej godzinie. Zauważyliśmy jednak, że KorkoNET wyświetla błędną datę. Czemu? Ratusz odpowiada.

Wada, która występuje w Korkonecie jest w MZD znana. Miejski Zarząd Dróg zapewnia, że pracuje nad tym, aby została ona wyeliminowana, winą za ten stan rzeczy obarczając powolne serwery firmy Petrotel.

PowiązaneTematy

– Obraz z kamer systemu jest prezentowany z prędkością nie mniejszą niż 12,5 kl/sek. dla każdej z kamer, a obrazy są udostępniane w formacie i rozdzielczości, umożliwiających ich publikację w czasie rzeczywistym – tłumaczy Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Niedogodność związana z błędami w godzinie definitywnie powinna zostać wyeliminowana po zmianie przez Petrotel serwera na bardziej wydajny – obiecuje.

Skontaktowaliśmy się także z Petrotelem, który potwierdza występowanie problemu. Zła data to jednak nie wina obciążonego serwera, a jego awarii. – Mieliśmy sporą awarię serwera, który przekazywał dane do wyświetlania i stąd tak duże zmiany w wyświetlanej dacie – usłyszeliśmy w centrali firmy. – Usterka powinna jednak zostać już naprawiona. Jeśli nadal występuje, to zapewne wynik naszego niedopatrzenia. Data zostanie zostanie zaktualizowana jeszcze dziś na wszystkich wyświetlanych obrazach KorkoNET-u.

Problem złej daty wydaje się pozornie błahy, lecz może on wprowadzić wielu ludzi w błąd – bo skoro obraz wyświetlany na ekranie opatrzony jest wrześniową, bądź majową datą, można odnieść wrażenie, iż pokazuje zapis archiwalny.