A jednak, drift ponownie na płockim stadionie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jeszcze w lutym mówiło się, że tym razem zawody Drift Masters GP mogą odbyć się na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Organizatorzy nie zdecydowali się jednak na zmianę miejsca i w tym roku ponownie obejrzymy zmagania polskich drifterów na stadionie Wisły Płock.

Płock w oficjalnym kalendarzu Drift Masters GP 2016 pojawił się aż dwa razy – w czerwcu i w październiku. Najpierw drifterzy pojawią się 4 i 5 czerwca, w trakcie 3 i 4 rundy, a później przyjadą na zakończenie rundy, 15 i 16 października.

W trakcie lutowej rozmowy z organizatorem dowiedzieliśmy się, że jako miejsce rozgrywania płockich rund brany pod uwagę jest teren lotniska. – Nie było żadnych konkretnych rozmów w tej sprawie – powiedział nam wówczas dyrektor Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, Jan Chrobociński. – Nie mam wskazanych żadnych terminów, a oprócz luźnego pytania jakiś czas temu o możliwość zorganizowania zawodów na terenie lotniska, nikt ze mną tej sprawy nie ustalał. Jestem zaskoczony Pani pytaniem – wyjaśniał dyrektor.

Płock podwójnie uhonorowany driftem. Czy tor zostanie na stałe?

Teraz już wiadomo, że 3 i 4 runda, a prawdopodobnie i ostatnia, odbędą się na stadionie im. Kazimierza Górskiego przy ul. Łukasiewicza 34. Lokalizacja pojawiła się na oficjalnej stronie Drift Masters GP.

– W okolicznościach pięknej czerwcowej pogody, w Płocku driftować będą najlepsi polscy i europejscy kierowcy. Podobnie jak w zeszłym roku, sobotnia runda będzie rozgrywana przy sztucznym oświetleniu, co doda rywalizacji niepowtarzalnego klimatu. Zawodom towarzyszyć będzie również wiele dodatkowych atrakcji dla kibiców – piszą organizatorzy.

Kto tym razem zwycięży w Płocku? Może uda się to pochodzącemu z Płocka Piotrowi Więckowi z Budmat Auto Drift Team, który jest już dwukrotnym zwycięzcą klasyfikacji generalnej DMGP? Zobaczymy już za miesiąc.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Teren lotniska Ratusz chce sprzedać Budmatowi, a ten zaskoczony!!
    Śpij dalej do ostatniego hektara lotniska smętny prezesie-dyrektorze…

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji