REKLAMA

86. rocznica objawienia św. Faustyny

REKLAMA

Obchody 86. rocznicy objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej odbędą się w środę, 22 lutego w Płocku.

PowiązaneTematy

fot. Wikipedia

Święta Siostra Faustyna Kowalska święta Kościoła katolickiego, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. W 1930 roku przyjechała do Płocka, gdzie w domu klasztornym przy Starym Rynku przebywała ponad dwa lata, wykonując obowiązki sprzedawczyni w sklepie piekarniczym. 22 lutego 1931 roku w płockim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Faustyna Kowalska ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia doznała pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego, polecającego namalowanie obrazu z podpisem: „Jezu, ufam Tobie”.

„Wieczorem, kiedy byłam w celi ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady (…) Po chwili powiedział mi Jezus: wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem Jezu, ufam Tobie. (Dz. 47) Przez obraz ten udzielać będę wiele łask dla dusz, a przeto niech ma przystęp wszelka dusza do niego” (Dz. 570).Z okazji rocznicy tego zdarzenia, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zostaną odprawione msze święte. Ze względu na rozbudowę Sanktuarium i napływ pielgrzymów, główne uroczystości diecezjalne odbędą się w płockiej katedrze, gdzie o godz. 18 rozpocznie się msza pod przewodnictwem biskupa Romana Marcinkowskiego.

Także Płocki Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii św. Stanisława Kostki w Płocku zaprasza z okazji rocznicy do udziału w akcji pod nazwą „Zapal Światło Miłosierdzia”. Organizatorzy zachęcają wiernych do zapalenia w dniu 22 lutego w godz. 19.00-21.00 Światła Miłosierdzia w oknach domów. Przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych światła mogą być zapalone w ciągu całego dnia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU