71 bramek w meczu Wisły II Płock!

Ostatnie spotkanie w tym sezonie, na pożegnanie II ligi, płocczanie zagrali w Siedlcach z tamtejszym SPR-em. Przeciwnik rozgrywki zakończył na ostatnim miejscu z dorobkiem zaledwie 7 punktów, natomiast Wisła II awansowała do I ligi. Dziś oba zespoły stanęły naprzeciw siebie i to spotkanie wyglądało jak dobijanie leżącego, a wynik mówi sam za siebie – 22:49 dla podopiecznych Roberta Jankowskiego.

Mecz od samego początku był jednostronny, a już w dziewiątej minucie team z Płocka prowadził 0:8. W tej chwili pewnie każdy, kto był na tym spotkaniu, zastanawiał się, czy płocczanie zdobędą 50, a może 60 bramek w tym starciu. Jednak gospodarze zaczęli się nieco odgryzać, a młodzi Wiślacy trochę spuścili z tonu i na przerwę schodzili jedynie z przewagą dziewięciu trafień – 13:22.

Do 37. minuty siedlczanie trzymali się całkiem nieźle, jak na ostatni zespół II ligi, przegrywając tylko 17:28, ale wtedy ponownie ekipa z Płocka dokręciła śrubkę. Dziewięć trafień z rzędu i przewaga gości wynosiła już dwadzieścia bramek. Wydawać się mogło, że znów Wisła odpuści słabszej drużynie, ale chyba tym razem płocczanie chcieli się pożegnać z tą klasą rozgrywkową w wielkim stylu i dobić do pięćdziesiątki. To im się nie udało, choć było naprawdę bardzo blisko. Wisła II Płock rozbiła przeciwnika 22:49 i gdyby przez 60 minut grali tak skutecznie, jak to się zdarzało w tym spotkaniu kilkukrotnie, to i zdobycie 60 bramek byłoby realne.

Gratulujemy wszystkim, którzy związani są z tym zespołem, za ten miniony sezon. Mamy nadzieję, że w I lidze także będziemy mieli wiele radości, odwiedzając halę w dniu Waszych spotkań. Do zobaczenia na piasku, a od września w hali.

SPR Siedlce – Wisła II Płock 22:49 (13:22)

Wisła: Ruciński, Wiśniewski – Wojdak 9, Lemaniak 9, Janiszewski, Waluch, Rybicki, Rupp 6, Zaremba 5, Gawski 4, Kondracki 4, Szczutowski 3, Rurkowski 3, Ignasiak 2, Chosik 4.