REKLAMA

Na dworcu jak w ulu – praca wre [ZDJĘCIA, FILM]

REKLAMA

Płocki dworzec niewątpliwie pięknieje. Trudno już odnaleźć elementy starego budynku w nowej, większej bryle. Tempo prac sprawia, że właściwie codziennie plac budowy zmienia swoje oblicze.

W ostatnich dniach sierpnia teren dworca przypominał rój – głośno, tłoczno, mnóstwo robotników, którzy równolegle pracowali na wszystkich frontach budowy. Oczywiście, najbardziej widocznym elementem była budowana wiata – ogromne słupy z wyrytymi numerami zyskały już nie tylko zielony stelaż, ale i powoli zadaszenie z falistej blachy. Przyjechaliśmy w momencie, w którym trwała właśnie precyzyjna operacja nakładania blachy na zielony szkielet.

W innym miejscu wytyczono parking na auta prywatne, układana jest już tam kostka. Nowy budynek zyskuje okna, w piątek, przed ostatnim weekendem sierpnia, trwało ich wstawianie. Na dachu natomiast częściowo zamontowane są urządzenia klimatyzacyjne. Prace trwają także we wnętrzu budynku, gdzie ściany zyskują tynki, a podłogi posadzki. Pod koniec września rozpocznie się natomiast chyba najbardziej widoczny etap pracy – budynek zyska elewację.

Musimy przyznać, że byliśmy pod wrażeniem tempa pracy. Wszystko działało jak w szwajcarskim zegarku, pomimo, że – jak się dowiedzieliśmy – na budowie pracuje jednocześnie nawet 200 ludzi. Przejeżdżając późnym wieczorem obok dworca zobaczyliśmy, że praca nadal trwa – tym razem na prawym pasie ulicy Chopina.Według planów, budowa dworca ma zakończyć się do końca listopada. Nawet zakładając niewielkie opóźnienia, za nieco ponad 3 miesiące Płock przestanie się wstydzić za miejsce, które turyści dojeżdżający autobusem lub pociągiem widzą jako pierwsze w naszym mieście.

Zobaczcie nasz film i zdjęcia z budowy nowego dworca autobusowo-kolejowego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU