REKLAMA

50-tonowy zbiornik przejedzie przez Płock. Przeparkujcie auta

REKLAMA

Znów przez Płock przejedzie ciężki sprzęt, który będzie przewoził wielkogabarytowe części do budowy Instalacji Metatezy w PKN Orlen. Transport elementów będzie odbywał się etapami. Część ładunku zostanie przetransportowana także przez tereny gminy Stara Biała.

Wielkogabarytowe elementy do budowy Instalacji Metatezy będą dostarczane do PKN Orlen w Płocku w godzinach nocnych od poniedziałku 24 do czwartku 27 lipca włącznie oraz w nocy z 30 na 31 lipca tj. z niedzieli na poniedziałek.

Transport ładunków odbywał się będzie etapami w poszczególnych dniach, w godzinach 22-5. Większość przejazdów została zaplanowana przez tereny gminy Stara Biała. Natomiast przez Płock przejazd odbędzie się w nocy z 24 na 25 oraz 26 na 27 lipca.

– W związku z powyższym prosimy zmotoryzowanych o zwrócenie szczególnej uwagi przy wyborze trasy przejazdu – informuje Arkadiusz Ciesielski z biura prasowego PKN Orlen.

Pierwszy przejazd związany jest transportem zbiornika o średnicy 4,4 m, długości 15 m i ciężarze 50 ton ulicami: Droga Krajowa 62 do ronda Wojska Polskiego, Otolińska, Fryderyka Chopina, Gwardii Ludowej, Łukasiewicza.Drugi przejazd to transport kolumny o średnicy 1,6 m, długości 43 m i ciężarze 36 ton, ulicami: Droga Krajowa 60, Bielska, Gwardii Ludowej, Łukasiewicza, Chemików.

Pozostałe transporty aparatów odbywać się będą od strony gminy Stara Biała i będą to urządzenia o gabarytach:
1.Kolumna o średnicy 2,9 m, długości ~ 46 m, ciężarze 109 ton
2.Kolumna o średnicy 2,6 m, długości ~ 39 m, ciężarze 73 ton
3.Adsorber o średnicy 2,5 m, długości ~ 15 m, ciężarze 64 ton

– Wykonawcą elementów transportowanych dostarczanych do Płocka z Puław i Brzegu Dolnego jest Elektrobudowa, która jest generalnym wykonawcą Instalacji Metatezy. Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwać będą pracownicy służby spedycyjnej oraz służby drogowe i policja – wyjaśnia Arkadiusz Ciesielski.

Instalacja Metatezy, która powstaje na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku będzie wytwarzała propylen o jakości polimerowej. Obecny nominalny wolumen produkcji w tym zakresie wynosi 450 tys. ton. Inwestycja podniesie moce wytwórcze do poziomu 550 tys. ton rocznie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU