REKLAMA

40 lat promocji nauki. Jubileusz Koła Naukowego na Politechnice

REKLAMA

Czterdziestoleciem działalności może się pochwalić w tym roku Koło Naukowe Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej w Płocku.

PowiązaneTematy

Specjaliści od inżynierii środowiska

Koło Naukowe Inżynierii Środowiska to organizacja studencka, działająca w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. Skupia studentów kierunku Inżynieria Środowiska, którzy w aktywny sposób pogłębiają wiedzę zdobywaną podczas studiów. Działają też, promując naukę. Początkowo nazwa Koła brzmiała: Koło Naukowe Inżynierii Sanitarnej – KNIS. Funkcję opiekuna, jako pierwszy, pełnił doc. dr Bolesław Krzysztofik.

– Pierwsze zadania realizowane przez Koło polegały na pracach montażowych stanowisk doświadczalnych, wykorzystywanych później do celów naukowo-dydaktycznych Zespołu Inżynierii Sanitarnej – opowiada dr inż. Bożena Piątkowska, obecna opiekunka koła. – Koło organizowało również pokazy filmów oświatowych, wyjazdy naukowe oraz seminaria naukowe z udziałem specjalistów w dziedzinie ochrony środowiska. Oryginalną propozycją KNIS-u były Studenckie Obozy Naukowe, organizowane w okresie wakacyjnym. Wyniki badań realizowanych w terenie prezentowano na kolejnych Sympozjach AQUA organizowanych przez KNIŚ – wspomina dr inż. Bożena Piątkowska. Należy podkreślić, że Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika AQUA nt. Problemy Inżynierii Środowiska odbyło się w roku 2016 już po raz 36.

– W roku 2016 została również wydana monografia „Życie z powodzią w tle – jakość środowiska na terenach popowodziowych”, która jest wynikiem prac badawczych realizowanych na terenach popowodziowych w Dolinie Iłowsko-Dobrzykowskiej w latach 2010-2013 przez członków Koła pod moim kierunkiem. Wśród współautorów monografii są studenci-powodzianie z 2010 roku – mówi o wynikach pracy KNIŚ dr inż. Bożena Piątkowska.

Nie tylko naukowo– Koło, poza działalnością naukową, realizuje też projekty edukacyjne skierowane do szkół ponadgimnazjalnych – mówi opiekunka KNIŚ i daje przykłady zajęć laboratoryjnych pt. „Ekoedukacja z KNIŚ” czy konkursu na plakat, zatytułowanego „Inżynieria środowiska, czyli…”. Członkowie Koła biorą także udział w akcjach charytatywnych.

– Wielu płocczan pamięta dr. inż. Pawła Podwójci, który będąc opiekunem KNIŚ w latach 2005-2013 organizował akcje „Dawcy Krwi” i „Dni Dawcy Szpiku”. Akcje rejestracji potencjalnych dawców, prowadzone przez KNIŚ we współpracy z Fundacją DKMS, zaowocowały rejestracją ponad 1400 osób, a kilka z nich stało się już faktycznymi dawcami szpiku – przypomina dr Piątkowska.

Zapowiada, że działania studentów PW w Płocku w ramach Koła Naukowego Inżynierii Środowiska, zainteresowani będą mogli poznać dokładniej podczas obchodów 40-lecia działalności Koła, 1 czerwca 2017 roku, które zbiegło się z jubileuszem 50-lecia Politechniki Warszawskiej w Płocku. W tym dniu odbędzie się bezpłatne seminarium zatytułowane „40 lat Koła Naukowego Inżynierii Środowiska w 50-letniej historii Politechniki Warszawskiej w Płocku”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU