30 milionów wróci do miejskiej kasy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prezydent Płocka podpisał umowę na refinansowanie budowy pierwszego etapu miniobwodnicy Płocka. Dokument, który parafował także marszałek Mazowsza, Adam Struzik, zapewni refinansowanie tej inwestycji. Do końca roku do kasy miasta ma wrócić 30 milionów złotych.

– To ważna inwestycja dla całego regionu i cieszę się, że zostanie ona zrealizowana – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej Adam Struzik. – Pierwszy etap oddano w dobrym tempie i mam nadzieję, że równie szybko pieniądze wrócą do Płocka. Będzie to przecież konkretny zastrzyk finansowy dla miasta – dodał. Marszałek Struzik przyznał, że rozliczenie, które zostanie dokonane jeszcze w tym roku, jest niezwykle ważne także dla Mazowsza. Pieniądze te pozwolą na realizację kolejnych projektów w mieście, które wpłyną też na funkcjonowanie całego województwa.

Z podpisania umowy na refinansowanie budowy pierwszego etapu obwodnicy cieszył się Andrzej Nowakowski. – Miastu też zależy na szybkim rozliczeniu – stwierdził włodarz Płocka. – Te pieniądze są potrzebne, gdyż są one równie szybko wydawane na kolejne inwestycje – dodał.

Przypomnijmy, pierwszy etap małej obwodnicy Płocka oddano w sobotę, 8 listopada. Oddany fragment, który kosztował ponad 40 mln złotych, to 1,6 km nowoczesnej drogi, który powstał pomiędzy rondem Wojska Polskiego a ul. Otolińską. Droga została dofinansowana ze środków unijnych w kwocie 30 milionów złotych. Pieniądze te pochodzą ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji