REKLAMA

3 wypadki, 12 rannych, 31 kolizji – policja podsumowuje długi weekend

REKLAMA

Od 14 do 18 czerwca na drogach dało się zauważyć wzmożony ruch, związany z długim weekendem i wyjazdami. Na drogach pojawili się również płoccy policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo podróżujących.

Akcje policji na płockich drogach odbywają się zawsze podczas długiego weekendu. I tym razem, zarówno w trakcie Bożego Ciała, jak i pozostałe wolne dni, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali prędkość, trzeźwość i bezpieczne zachowanie kierowców.

PowiązaneTematy

– Przedłużony weekend skłania wielu mieszkańców naszego miasta i powiatu do wyjazdów – tłumaczy Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Na drogach panuje zwiększony ruch pojazdów, co może powodować utrudnienia w pokonywaniu niektórych odcinków dróg. Niestety, niektórzy kierowcy zapominają w tym okresie o zdrowym rozsądku za kierownicą i pozwalają sobie na łamanie zasad ruchu drogowego, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu – dodaje.

Właśnie dlatego od 14 do 18 czerwca można było zaobserwować więcej patroli policyjnych na drogach. Policjanci zapewniali również bezpieczeństwo uczestnikom procesji odbywających się w Święto Bożego Ciała.

– Łącznie w działania zaangażowanych było 114 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Płocku i 353 policjantów z innych komórek. Podczas całego weekendu na terenie Płocka i powiatu płockiego doszło do 3 wypadków drogowych, w których 12 osób zostało rannych, jednak nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci odnotowali również 31 kolizji drogowych. Funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego – podsumowuje policyjne statystyki Krzysztof Piasek.