20 tysięcy na pracownika

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Miejski Urząd Pracy w Płocku 20 stycznia rozpoczął nabór wniosków w ramach programu refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej – „Płock dla Młodych”. Program wspiera Izba Gospodarcza Regionu Płockiego.

Program skierowany jest do pracodawców, którzy chcą utworzyć nowe miejsca pracy na terenie Płocka oraz do osób bezrobotnych w wieku do 30. roku życia, zarejestrowanych w Miejskim Urzędzie Pracy.

Na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej można otrzymać do 20 tys. zł.
Jak informuje Miejski Urząd Pracy, program będzie realizowany do wyczerpania limitu środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Dzięki programowi zatrudnienie może znaleźć 29 bezrobotnych.

Szczegółowe informacje udzielane są w Centrum Aktywizacji Zawodowej Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku, ul. 3 Maja 16 (II piętro) lub pod tel. 24 367 18 37. Formularze wniosków można pobrać osobiście w Miejskim Urzędzie Pracy lub ze strony internetowej: www.mup.plock.eu.

opr. Piotr Mrówka

Podziel się:

Brak komentarzy

  1. Podobno większość z tak zatrudnionych jest zwalniana po jakimś czasie, ale pracodawca zachowuje stanowisko pracy z całym dobrodziejstwem inwentarza, który zakupił “na bezrobotnego”. Może warto to sprawdzić, bo jeżeli to rzeczywiście prawda, to jest to wyłącznie nabijanie kabzy i tak już bogatym pracodawcom, a nie tworzenie nowych miejsc pracy dla płockich bezrobotnych

    • Z praktyki powiem – pracodawca ma obowiązek zapewnić stanowisko pracy przez 2 lata od daty podpisania umowy z pracownikiem. Oznacza to, że nawet po zwolnieniu pracownika, urząd pracy kieruje innego bezrobotnego na to stanowisko, który będzie zatrudniony na okres pozostały do wypełnienia tych 2 lat.

    • Przedsiębiorca na

      Nie trzeba sprawdzać. Jest jak pisze Agnieszka. Trzeba mieć zaległości z arytmetyki od przedszkola aby zatrudniać na 2 lata kogokolwiek myśląc o inwentarzu za 20 tyś bo to kropla w morzu opłat tych złych bogatych przedsiębiorców.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji