REKLAMA

168 kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość

REKLAMA

Od początku roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku prawo jazdy straciło już 168 kierowców. Powód? Nadmierna prędkość.

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy we wtorek, 3 grudnia. Na ul. Otolińskiej w Płocku ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość.

To już 168 kierujący, który stracił uprawnienia do kierowania pojazdami za lekceważenie obowiązujących ograniczeń prędkości.

– Jak dobrze wiemy, prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg, dlatego płoccy policjanci nie odpuszczą piratom drogowym, którzy stwarzają zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego – tłumaczy mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku.Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzali także wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mimo, iż nadrzędnym celem działań było egzekwowanie przestrzegania przepisów, mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

– Przypominamy o tym, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Daje to kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie – podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Mieszkaniec EkoPłocka says:

    Na co komu yanosiki.Wlasnie przez wynalazki w autach jest najwięcej nieszczęść. Wczoraj tz 03.12 na przejście na ulicy Jachowicza ja i dziecko byśmy zostali orzechami przez brązowego się w.mialo to miejsce na skrzyżowaniu Al Jachowicz i 11Listopada. Może ma ktoś nagrany filmik z tego zajścia.

  2. modrak says:

    no tak, od razu widać kto bez Yanosika jeździ po mieście

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU