1500 paczek papierosów do zniszczenia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płoccy policjanci zabezpieczyli prawie 1500 paczek papierosów oraz 4,5 kilograma krajanki tytoniowej. Podatek za towar wyniósłby 27 tysięcy złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji na Podolszycach otrzymali informację o mężczyźnie, który zajmuje się sprzedażą nielegalnych papierosów. Towar oferowany przez mieszkańca Płocka nie posiadał polskich znaków akcyzy.

Po przeprowadzonym dochodzeniu, 31 marca funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód, którym poruszał się podejrzany mężczyzna. W pojeździe znajdowała się jedna torba z papierosami. Przeszukano także mieszkanie płocczanina. W trakcie rewizji policjanci znaleźli sporą ilość papierosów i krajanki tytoniowej. W sumie, płoccy policjanci zabezpieczyli 1490 paczek papierosów oraz 4,5 kilograma krajanki.

Sprawcą okazał się 50-letni mężczyzna, obywatel Armenii, mieszkający w Polsce. Mężczyzna został przesłuchany pod zarzutem posiadania znacznej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Zatrzymany przyznał się do tego, że papierosy chciał sprzedać na terenie jednego z płockich targowisk. Po przesłuchaniu mężczyzna został zwolniony. Materiały w tej sprawie oraz zabezpieczone papierosy i tytoń zostaną przesłane do płockiej sekcji Urzędu Celnego w Pruszkowie, na potrzeby prowadzenia dalszych czynności.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji