REKLAMA

15 wypadków z udziałem pieszych, 3 osoby nie żyją. Policja zatrzymała blisko 130 praw jazdy

REKLAMA

Zderzenie pieszego z samochodem rzadko kiedy kończy się bez poważnych obrażeń niechronionego uczestnika ruchu. Dlatego płocka policja apeluje o ostrożność i nieprzekraczanie dozwolonej prędkości.

Blisko 130 zatrzymanych praw jazdy za znaczne przekroczenie prędkości – to efekt akcji prowadzonych w tym roku przez policjantów płockiej drogówki.

– Wczoraj kolejny kierujący, 39-letni płocczanin pędził swoim volkswagenem z prędkością ponad 130 km/h na Trasie ks. J. Popiełuszki – informuje mł. asp. Marta Lewandowska. – Oprócz zatrzymania prawa jazdy, policjanci ukarali kierującego wysokim mandatem karnym, wpisując jednocześnie 10 punktów karnych do ewidencji kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego – wyjaśnia oficer prasowy płockiej policji.

Jak dodaje, liczba zatrzymanych praw jazdy udowadnia, że niektórzy kierowcy wykazują się brakiem zdrowego rozsądku i szacunku dla innych kierowców, powodując śmiertelne zagrożenie na drodze.

– Mówimy stanowcze NIE dla drogowego piractwa – podkreśla Marta Lewandowska. – Dziś na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku zostaną przeprowadzone działania krajowe pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” – informuje.

Działania policji mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów, dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.Tylko w tym roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku, policjanci wykonywali czynności na miejscu 15 wypadków z udziałem pieszych. Niestety, trzy osoby w wyniku poniesionych obrażeń zmarły (dwie osoby na terenie powiatu płockiego).

– Piesi muszą pamiętać, że tak jak kierowców, tak i ich obowiązują przepisy ruchu drogowego. Niestety, bardzo często obserwuje się pieszych, którzy wchodzą na przejście bez wcześniejszego rozejrzenia się, skupiając swój wzrok na telefonie komórkowym. To bardzo niebezpieczne zachowanie. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności – podsumowuje mł. asp. Marta Lewandowska.

Ostrożność warto zachować również w zakresie ochrony własnego mienia. We wtorek, 30 lipca przy ul. Gościniec w Płocku doszło do kradzieży. Złodzieje wynieśli z domu jednorodzinnego telewizor i pieniądze. Wartość strat to ponad 10 tys. zł.

Gdzie radar?
31 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem:
– w godz. 6-14 na trasie Płock – DK 62
– w godz. 16-0 na terenie miasta Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Barabasz says:

    Poruszam się różnymi środkami lokomocji ale z perspektywy pieszego i rowerzysty to istna sodomia i gomora. Najlepiej to zrobić jak kuchciński, czyli latać z rodziną samolotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU