REKLAMA

15 sierpnia spodziewajcie się utrudnień na płockich drogach

REKLAMA

Jak co roku, 15 sierpnia w naszym mieście obchodzonych będzie kilka uroczystości. W związku z tym, na drogach można spodziewać się utrudnień. Sprawdźcie, gdzie nie przejedziecie autem.

15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego, a także 96 rocznica Obrony Płocka. Jak co roku, w naszym mieście uczcimy te wydarzenia.

O godzinie 9.30 poczty sztandarowe zbiorą się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Obrońców Warszawy. Tam oficjalne delegacje złożą kwiaty. Następnie kolumna przejdzie pod pomnik Władysława Broniewskiego, gdzie także zostaną złożone kwiaty. Następnie poczty sztandarowe oraz delegacje przemaszerują do katedry ul. Kościuszki. W tym czasie można spodziewać się utrudnień w ruchu na tym odcinku. Po Mszy Świętej, uczestnicy uroczystości przeniosą się przed Płytę Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości.15 sierpnia to także  uroczystość Najświętszej Marii Panny i kolejna rocznica poświęcenia Świątyni Miłosierdzia i Miłości Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. W tym dniu na odpust do Płocka przyjeżdżają wierni z całego kraju. Uczestnicy Mszy zgromadzą się przed wejściem do Kościoła od strony ul. Kazimierza Wielkiego i ogrodu. Wierni będą modlili się też w krypcie, gdzie pochowana jest Założycielka Kościoła – siostra Maria Franciszka Kozłowska.

W związku z uroczystościami Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w godzinach 7.00-17.00 w poniedziałek 15 sierpnia zamknięta dla ruchu będzie ulica Kazimierza Wielkiego na odcinku od ul. Okrzei do skrzyżowania z ul. Nowowiejskiego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU