REKLAMA

146 wypadków, 9 ofiar śmiertelnych. Tylko w Płocku i w powiecie

REKLAMA

Od początku roku na drogach Płocka i powiatu płockiego zginęło już 9 osób. Doszło do 146 wypadków. I chociaż są to mniejsze liczby niż porównywalnie w roku ubiegłym, to płoccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli w Płocku i powiecie płockim działania pod nazwą „PRĘDKOŚĆ”. Chcą jeszcze bardziej ograniczyć zdarzenia drogowe, których przyczyną jest jazda z niebezpieczną prędkością.

Jak informuje płocka policja, od początku roku do 31 sierpnia, na drogach Płocka i powiatu płockiego doszło do 146 wypadków, w których 9 osób poniosło śmierć.

– Porównując te statystyki z ubiegłym rokiem można powiedzieć, że liczba wypadków w tym samym okresie (styczeń – sierpień) jest o 26 mniejsza, mniej osób również zginęło – w ubiegłym roku było 13 ofiar śmiertelnych – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Oczywiście spadek liczby wypadków oraz osób zabitych cieszy, jednak 9 ofiar śmiertelnych, to dziewięć tragedii rodzinnych, w których cierpią najbliżsi osób, które straciły życie w wypadku – podkreśla rzecznik płockiej policji.

Policjanci prowadzą szereg działań mających na celu wyeliminowanie takich tragicznych zdarzeń na drogach. Jednym z działań było m.in. zorganizowanie miniony czwartek pikiety na skrzyżowaniu głównych ulic w Płocku, w ramach Europejskiego Dnia bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach (EDWARD).

– Dzisiaj płoccy policjanci prowadzą działania PRĘDKOŚĆ. Celem tych działań jest ograniczenie faktów prowadzenia pojazdów z niebezpieczną prędkością – informuje rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.Jazda z niebezpieczną prędkością jest od wielu lat główną przyczyną występowania na drogach w Płocku i powiecie płockim zdarzeń, w których giną ludzie.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich zmotoryzowanych mieszkańców naszego miasta i powiatu o rozwagę za kierownicą oraz o większe poczucie odpowiedzialności za innych uczestników ruchu. To przede wszystkim od decyzji podejmowanych przez kierowców za kółkiem zależy, czy na naszych drogach nadal będą ginęli ludzie. Hasło „PRĘDKOŚĆ ZABIJA” nie jest pustym sloganem, gdyż ma ono potwierdzenie w policyjnych statystykach, dotyczących przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci przypominają, że poza ryzykiem stania się drogowym przestępcą (kierowca powodujący wypadek śmiertelny jest sprawcą przestępstwa), przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o wartość powyżej 50 km/h jest wykroczeniem, za które kierowca straci prawo jazdy na trzy miesiące.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU