13 kolizji, śmiertelny wypadek i 6 nietrzeźwych kierowców – płocki weekend

REKLAMA

Piękna pogoda to również większa lekkomyślność kierowców. Tylko od piątku do niedzieli (19-21 kwietnia) na drogach Płocka i powiatu płockiego doszło do 13 kolizji i jednego śmiertelnego wypadku. Przy okazji kontroli, złapano sześciu nietrzeźwych kierowców.

W samym Płocku doszło do siedmiu kolizji, w powiecie było ich sześć. W miejscowości Cieśle doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Nietrzeźwi kierujący w zdecydowanej większości pozwalali sobie na jazdę na terenie powiatu. Policjanci zatrzymali 5 takich kierujących, w Płocku złapano jednego pijanego kierowcę.

PowiązaneTematy

W sumie, w czasie weekendu policjanci zatrzymali i doprowadzili do Izby Wytrzeźwień 53 osoby.

Dochodziło również do kradzieży – policjanci zostali powiadomieni o dwóch takich przypadkach, które miały miejsce w czwartek i piątek. W pierwszym przypadku portfel został wyjęty z kieszeni spodni na Al. Jachowicza, natomiast w drugim, portfel został skradziony z kieszeni kurtki w autobusie relacji Kutno-Płock.

W sobotę 20 kwietnia na ul. Bielskiej skradziono także pieniądze z jednego z mieszkań. Kradzieży dokonała kobieta, która została wpuszczona do lokalu pod pozorem sprzedaży kurtek.

Policjanci apelują do mieszkańców Płocka i powiatu płockiego o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi, które chcą nam sprzedać jakikolwiek towar po okazyjnych cenach. Warto także przenosić pieniądze w kieszeniach od wewnętrznej strony naszej odzieży, blisko ciała. Istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo, że poczujemy, gdy ktoś będzie usiłował wyjąć nam portfel z takiej kieszeni.