REKLAMA

1000 km rowerem bez przerwy. Płocki policjant pojedzie dla chorej 19-latki

REKLAMA

Płocki policjant podjął się dokonać niezwykłego wyczynu, aby wesprzeć leczenie 19-letniej Aleksandry. Mł. asp. Sebastian Nowacki przejedzie bez przerwy 1000 km z Radomia przez Hel do Szczecina.

We wtorek, 21 września, młodszy aspirant Sebastian Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Płocku wyruszy w podróż rowerem z Radomia, przez Płock i Hel do Szczecina. Funkcjonariusz pokona tysiąckilometrową trasę bez przerwy na sen.

PowiązaneTematy

Policjant zdecydował się na taki niezwykły wyczyn, aby pomóc 19-letniej Aleksandrze Ziomka. Dziewczyna choruje na nieoperacyjny guz nowotworowy w klatce piersiowej i potrzebuje kosztownego leczenia ratującego życie.

Aleksandra Ziomka fot. zrzutka.pl

– Rodziców najzwyczajniej w świecie nie stać na takie duże koszty, stąd też ta moja inicjatywa przejechania 1000 kilometrów rowerem bez snu. Czyli z Radomia na Hel, z Helu na Szczecin tak w wielkim skrócie. Podczas tego wydarzenia odbędą się różne licytacje, do udziału w których zachęcam państwa – opowiadał mł. asp. Sebastian Nowacki.

Akcję już decydowały się wesprzeć ZIP Laboratoria, które przekażą 10 zł za każdy kilometr przejechany przez policjanta. Swoje wsparcie okazał też Samorząd Mazowsza, który zorganizował specjalną konferencję prasową, podczas której marszałek Adam Struzik i dyrektor delegatury Tomasz Kominek przekazali zestaw akcesoriów kolarskich do wykorzystania podczas podróży i z przeznaczeniem na aukcję dla Aleksandry.

fot. Wiktor Pleczyński

– Życzę, żeby ta akcja się powiodła. Oczywiście ja się na tym nie znam, ale na moje oko lekarskie, to jest bardzo wymagający wyczyn. Ponad dwie doby bez snu, to jest naprawdę wielkie wyzwanie – zaznaczał marszałek Adam Struzik podczas przekazania akcesoriów kolarskich.

Na licytacje trafią również inne fanty od samorządu. Aby wesprzeć leczenie 19-latki, można też dokonać wpłaty na zbiórkę na portalu zrzutka.pl.Sebastian Nowacki fot. Wiktor Pleczyński

Dla mł. asp. Sebastiana Nowackiego będzie to najdłuższy dystans, jaki do tej pory pokonał. Pobije swój dotychczasowy rekord ponad dwukrotnie.

– Najdłuższy dystans, jaki w życiu pokonałem to 400 km rowerem w zimę. Rok temu, 16 stycznia zajęło mi to niecałą dobę. Mam ogromną motywację, nie mamy temperatur ujemnych, dlatego postanowiłem sobie tak wysoko postawić poprzeczkę. Cel jest szczytny, dlatego taka inicjatywa z mojej strony – wyjaśniał mł. asp. Sebastian Nowacki.

Funkcjonariusz przejedzie przez: Radom, Mszczonów, Płock, Włocławek, Toruń, Tczew, Gdańsk, Władysławowo, Hel, Władysławowo, Ustkę, Darłowo, Koszalin i Szczecin. Wydarzenie objął honorowym patronatem Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu.

Trzymamy kciuki za powodzenie akcji policjanta i bezpieczną jazdę.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 15

 1. Co to jest 36o tys dla Państwa Polskiego ??? says:

  A ja się pytam gdzie jest Panstwo Polskie, rząd pisowski i jego urzędasy, które twierdzą, że stać nas, czyli Polaków na płacenie 500 tys Euro tj 2000000 zł/ DZIENNIE , a nie stać Naszego Państwa na ratowanie dzieci.
  Dużo zdrowia i nadziei .

 2. On33 says:

  Aleksandro trzy mam k iuki duzo zdrowka

 3. Anonim says:

  Wielki SZACUN !!!!!!!

 4. Obserwator says:

  Sto godzin bez snu na rowerze po drogach publicznych, czy to nie stwarza zagrożenia dla innych uczestników tych dróg?

 5. Ja says:

  Nie ma takiej osoby

 6. Anonim says:

  Sebastian masz wielkie serce.

 7. Anonim says:

  Wielki szacunek Panie Sebastianie. Jest Pan człowiekiem o wielkim sercu. Kibicuję Panu razem ze swoją rodziną. Dla mnie już jest Pan BOHATEREM.

 8. Kalina says:

  I gdzie będziesz tyle jechał 203 też wystarczy

 9. Aleksandra says:

  Ludzie !!!!! Co z wami jest ? Czemu tyle jadu w was ! Człowiek chce coś zrobić bezintetesownie dla drugiego człowieka w potrzebie a komentarze ze z policji , ze PSL .co to ma do rzeczy ? Rusz sie jeden z drugim i pokaz na co cię stać ! Trzymam kciuki za p Sebastiana i oczywiście za p Aleksandrę. Dużo zdrowia

 10. Wsrtfse says:

  Prosimy linki do zbiórki

 11. Michał says:

  Może jeszcze w Belgii raka dostała?

 12. Michał says:

  A jest taka ? Bo jak słyszę milicja i ten mundry PSL to mam wątpliwości

 13. Lysy says:

  Może prościej przenieść tego dzieciaka gdzie takie leki są refundowane ,a te wasze wyczyny j wrzutki to z autopsji wiem są hu ja warte potrafią przepaść a przy okazji narodzicie komuś nadziei

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU