Zwycięstwo Nafciarzy

Piłkarze Wisły Płock wygrali drugi sparing, rozgrywany podczas obozu przygotowawczego w Cetniewie. Nafciarze ograli Polonię Warszawa 3:1.

Przeczytajrównież

Ekipa, prowadzona przez Marcina Kaczmarka, rozegrała dobre spotkanie, pokonując trzecią drużynę Ekstraklasy. Piłkarze drugoligowej Wisły Płock świetnie radzą sobie na zgrupowaniu w Cetniewie pokazując, że nie są oni gorsi od zespołów najwyższej, polskiej klasy rozgrywkowej (choć trzeba przyznać, że przeciwnik wystąpił w składzie mocno… eksperymentalnym, a więc, mówiąc wprost, grał swymi rezerwami). W sobotę Nafciarze zremisowali z Lechią Gdańsk, teraz pewnie wygrali z Polonią Warszawa. Pierwsi do bramki trafili warszawianie. W 6. minucie bramkarza Nafciarzy pokonał Konrad Wrzesinski. Prowadzenie piłkarzy Polonii Warszawa nie trwało jednak długo. W 28. minucie zremisował Bartłomiej Sielewski, a tuż przed końcem pierwszej połowy Łukasz Sekulski trafił na 2:1. Wisła Płock schodziła do szatni z jednobramkową przewagą.

Drugie 45 minut minęły pod znakiem dobrej gry płocczan (choć w 70. minucie mogło dojść do wyrównania – karnego nie wykorzystał Mateusz Gliński). Kilka minut później Daniel Mitura ustanowił wynik spotkania. Dzięki trafieniu w 76. minucie Wisła Płock wygrała z Polonią 3:1.

Obóz przygotowawczy opuścił Tomasz Ptak. Niebawem do Cetniewa przyjedzie kolejny bramkarz. W sobotę zostanie rozegrany kolejny sparing, tym razem z Gryfem Wejherowo.

Wisła Płock – Polonia Warszawa 3:1

Wisła: Kiełpin – Nadolski (30. Mitura), Magdoń (60. Śnieć), Radić (41. Zembrowski), Mysona (70. Wawrzyński) – Janus (41. Grudzień), Góralski (60. Sielewski), Sielewski (41. Adamczyk), Burkhardt (41. Sekulski), Hiszpański – Krzywicki (60. Burkhardt, 75. Pomorski).

Polonia: Olczak – Krajewski, Szymanek, Baran, Kopciński – Wrzesiński, Gliński, Ciach, Kowalczyk, Gicewicz (66. Kokko) – Kokko (41. Torunen).