REKLAMA

ZUS zachęca seniorów: Wpłata emerytury na konto bankowe to bezpieczeństwo

REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że świadczenie wypłacane na konto bankowe to gwarancja bezpieczeństwa. Z tej formy pobierania środków korzysta już 76 procent seniorów.

ZUS zachęca seniorów do korzystania z rachunków bankowych, w celu pobierania świadczenia szybko i bezpiecznie. Ponad 76 proc. seniorów otrzymuje emeryturę lub rentę na konto bankowe. Od kilku lat wypłaty świadczeń na rachunki bankowe stopniowo rosną.

PowiązaneTematy

Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce. Osoby starsze coraz częściej stają się ofiarami oszustwa. Trzymanie pieniędzy w domu wiążę się z dużym ryzykiem. Na Mazowszu również widać wzrost przekazywania świadczeń na konto.

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych od lat promuje bezgotówkowe formy odbioru świadczeń. Są banki, w których za prowadzenie konta nie trzeba ponosić żadnych opłat, jeśli tylko co miesiąc wpływa na nie emerytura lub renta – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Co daje konto w banku?

Posiadanie konta bankowego to oszczędność czasu, nie trzeba już czekać na listonosza. Każdego miesiąca wpływa na nie emerytura lub inne świadczenie z ZUS. Daje to możliwość płatności kartą za zakupy w sklepie czy za lekarstwa w aptece, zamiast gotówką, co w dobie pandemii okazało się bardzo przydatne.

Jeśli gotówka jest potrzebna, można ją  w każdej chwili wypłacić w bankomacie lub w banku. Pieniądze na koncie bankowym są bezpieczne, w porównaniu do oszczędności, które znajdują się w domu.– Chcemy, aby nasi klienci swobodnie i bez lęku korzystali z rachunków bankowych. Dysponowali swoimi pieniędzmi, nie narażając się na kradzież, oszustwa czy inne niebezpieczeństwa – dodaje Wojciech Ściwiarski.

Rachunek bankowy jest bezpieczny i wygodny, a otrzymywanie świadczeń z ZUS na konto w banku, pozwala na bezpieczny dostęp do nich, co jest szczególnie ważne w zbliżającym się czasie świątecznym.

Zmień sposób przekazywania świadczenia z ZUS

Zmiana sposobu wypłaty świadczeń z ZUS jest bardzo prosta. Można to zrobić:

  • osobiście w placówce ZUS lub przez pocztę – na wniosku EZP (wniosek o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce),
  • przez internet na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – na wniosku EZP.

Szczegółowe informacje oraz instrukcja, jak złożyć wniosek, są dostępne na stronie internetowej kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Anonim says:

    Żadne bezpieczeństwo to nie jest tylko kolejny krok w stronę likwidacji gotówki i większej kontroli ludzi (zwanych w pewnej społeczności bydłem).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU