ZUS po raz trzeci “wchodzi” do szkół

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny, od kilu lat realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Skierowany jest on do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Celem tego przedsięwzięcia jest kształtowanie świadomości młodzieży w obszarze ubezpieczeń społecznych oraz postrzegania świata finansów.

– Zajęcia w ramach projektu, prowadzą wykwalifikowani nauczyciele zainteresowanych szkół, którzy w tym celu zostali odpowiednio przeszkoleni przez ZUS – powiedziała Barbara Smardzewska-Czmiel, rzecznik prasowy ZUS w Płocku. – Podczas czterech lekcji, nauczyciele uczą czym są ubezpieczenia społeczne, jakie są skutki wykluczenia się z tych ubezpieczeń oraz co to jest zasada solidaryzmu społecznego. Oprócz tego, uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę dotyczącą obowiązków wynikających z uczestnictwa w systemie oraz świadczeń i uprawnień przysługujących osobom ubezpieczonym, w tym przyszłym przedsiębiorcom – podsumowała.

Projekt realizowany jest w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej i we współpracy z lokalnymi samorządami.

Materiały dydaktyczne, niezbędne do realizacji “Lekcji z ZUS”, przygotowywane są przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dostępne są one również TUTAJ.

Zgłoszenie szkół do tego projektu daje im możliwość udziału w drugiej edycji konkursu “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu komputerowego.

W trzech dotychczasowych edycjach tego projektu udział wzięło łącznie dziewięć szkół – pięć z Płocka oraz cztery z Wyszkowa.

Zgłoszenia do wzięcia udziału w projekcie należy kierować drogą elektroniczną na adres: rzecz.plock@zus.pl lub telefonicznie pod numer 502 009 800.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji