REKLAMA

Zrobi się niebezpiecznie gorąco. Seniorzy, dzieci i zwierzaki wymagają szczególnej opieki

REKLAMA

Synoptycy ostrzegają przed upałami, które mają uderzyć w region. Wysokie temperatury mają wystąpić we wtorek i środę. Należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo seniorów, dzieci i zwierząt domowych.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed upałem. Wysokie temperatury są prognozowane w Płocku i powiecie płockim od 20 czerwca (godz. 12:00) do 21 czerwca (godz. 18:00).

PowiązaneTematy

Prognozuje się, że temperatura maksymalna w dzień wyniesie miejscami od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy miejscami 18°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 85%.

Redakcja PetroNews radzi

W tych warunkach należy szczególnie zadbać o osoby starsze. Warto zalecić seniorom niewychodzenie z domów w godzinach najwyższych upałów. W razie potrzeby pomóc im zaopatrzyć się w niezbędne produkty do przetrwania upału.Wysokie temperatury stanowią również zagrożenie dla dzieci i zwierząt. Pod żadnym pozorem nie należy ich zostawiać w zamkniętym pojeździe. Nawet krótki pobyt w rozgrzanym aucie może stanowić śmiertelne zagrożenie.

Podczas upału należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu się oraz stosownym ubiorze. Warto nosić nakrycie głowy, które zminimalizuje ryzyko udaru cieplnego.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU