ZOO zaprasza w wiejskim stylu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W ramach edukacji zoologicznej, goście płockiego ogrodu będą mogli poznać zwierzęta gospodarskie, które coraz częściej dzieciom w mieście znane są tylko z filmów i książek. Podczas imprezy będzie można zobaczyć z bliska krowę z cielakiem, konia, kozy, owce oraz drób ozdobny. Co jeszcze czeka zwiedzających?

Już w najbliższą niedzielę, 6 sierpnia, w godzinach od 10 do 17 odbędzie się rodzinna impreza pn. “Wiejskie Klimaty w ZOO”. W tym dniu w płockim ogrodzie zoologicznym zapanuje bardzo swojski klimat. Wydarzenie ma na celu przybliżenie kultury ludowej oraz ginących już zawodów, takich jak: wikliniarstwo, plecionkarstwo czy garncarstwo.

Na placu piknikowym przy „Grzybku” czekać będzie wiele atrakcji, np.: kiermasz rękodzieła ludowego, wystawa zabytkowego sprzętu rolniczego, zagrody ze zwierzętami gospodarskimi, regionalne potrawy, a także konkursy z nagrodami. O godzinie 13.30 pod specjalnie przygotowanym namiotem, Miejskie Koło Pszczelarzy z Płocka zaprezentuje pokaz miodobrania.

Przez cały czas trwania wydarzenia będą odbywały się warsztaty dla dzieci, takie jak:
– toczenia naczyń na kole garncarskim
– wyplatania z wikliny
– wyrobu przedmiotów z ceramiki
– szycia na maszynie
– pszczelarskie
– tworzenia kwiatów z bibuły
– młócenia zboża
– wyrobu masła
i wiele innych.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Płocka. Udział w wydarzeniu (w ramach biletu wstępu do ZOO): normalny 18 zł, ulgowy 12 zł, rodzinny 12 zł.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji