Znane są już wyniki matur. Ile osób zdało w Płocku i w powiecie?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała o wynikach tegorocznych matur. Świadectwo dojrzałości uzyskało 78,5 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. A jak wygląda to w Płocku i w powiecie płockim?

30 czerwca Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała o wynikach matur. Świadectwa otrzymało w piątek 78,5 proc. absolwentów, a 14,8 proc. nie zdało tylko z jednego przedmiotu, dzięki czemu będą mogli przystąpić do poprawki w sierpniu. Pozostali maturzyści będą musieli powtórzyć egzaminy w przyszłym roku.

Większa zdawalność jest wśród tegorocznych absolwentów liceów – 84,4 proc. Z techników zdało 67,9 proc. maturzystów. Ogółem do egzaminu maturalnego przystąpiło 258 tys. uczniów.

Jak wygląda to w Płocku? Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, w Płocku do matury przystąpiło 1.749 maturzystów. Pozytywnie egzamin dojrzałości przeszło 1.411 z nich, co stanowi zdawalność na poziomie 81 proc. W powiecie płockim natomiast, do matury przystąpiło 134 maturzystów, a zdało 90, co daje wynik 67 proc. zdawalności. W całym województwie mazowieckim do egzaminu maturalnego przystąpiło 38.106 uczniów, świadectwo dojrzałości otrzymało 30.642, co daje wynik 80 proc. zdawalności.

Przypomnijmy, że tegoroczni maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym, ale chętni mogli zdawać również na poziomie rozszerzonym) oraz dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i obcego. Obowiązkowy był również co najmniej jeden egzamin pisemny z wybranego przedmiotu, choć chętni mogli podejść nawet do pięciu takich egzaminów.

Do uzyskania świadectwa dojrzałości konieczne było otrzymanie z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania, natomiast w przypadku przedmiotów do wyboru nie było progu zaliczeniowego.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji