REKLAMA

Zmiany w godzinach otwarcia sklepów Biedronka. Przy kasach metrowe odstępy

REKLAMA

W trosce o bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i klientów, sklepy Biedronka wprowadzają nowe godziny otwarcia.

Od 23 marca (poniedziałek), do odwołania, sklepy Biedronka funkcjonować będą w nowych godzinach. Markety czynne będą od poniedziałku do soboty w godzinach 8-20 (również w niedziele handlowe).

Ale uwaga! Sieć dodatkowo wprowadza przerwę techniczną, która będzie codziennie w godzinach 13.30-14.30.

Jak zapowiada sieć sklepów, zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, nie później jednak, niż do 23 marca. Pojedyncze sklepy mogą być czynne w innych godzinach – informacje znajdują w placówkach

Stopniowo w każdym sklepie w strefie wejścia pojawią się też podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów, a przy kasach zamieszczone zostaną chusteczki Dada.

Sklepy sieci Biedronka wprowadzą także oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas. Pracownicy ochrony będą dbać, by na sali nie przebywało jednocześnie więcej osób, niż jest to przewidziane dla danego sklepu (w zależności od powierzchni).Na tablicach informacyjnych w sklepie znajdują się plakaty przygotowane przez PZH, które pokazują podstawowe zasady bezpieczeństwa. Osoby zatrudnione w sklepach mają dostęp do żeli dezynfekujących, a na zapleczach (jak zapewnia sieć – od dawna) są certyfikowane mydła mające właściwości dezynfekujące. Kasjerom zostaną udostępnione jednorazowe maseczki i rękawiczki.

– Planujemy też montaż osłon pleksi przy stoiskach kasowych – realizacja tego planu będzie przebiegała stopniowo i jest ściśle związana z dostępnością na rynku tego typu rozwiązań – informuje sieć Biedronka.

Wprowadzona zostaje także praca rotacyjna – pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu. Dodatkowo, osoby w wieku powyżej 60 lat ze względu na podwyższone ryzyko mogą skorzystać ze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy. Pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze.

js

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU