Zmian w ruchu na starówce ciąg dalszy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od 19 lipca nowe zasady ruchu zaczną obowiązywać na kolejnych ulicach Starego Miasta. We wtorek zmiany zostaną wprowadzone na Grodzkiej, Małachowskiego, Teatralnej, Piekarskiej, Wyczałkowskiego, Tumskiej, Kościuszki, Kazimierza Wielkiego i na placu Narutowicza.

Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu zmian, także w tej części miasta po zmianie organizacji ruchu wszystkie skrzyżowania w rejonie starówki staną się skrzyżowaniami dróg równorzędnych, pojawią się strefy zamieszkania, a w kilku miejscach będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Grodzka – pozostanie ulicą jednokierunkową, ale z dopuszczonym ruchem rowerzystów, jadących pod prąd. Dużą zmianą będzie to, że skrzyżowanie ul. Grodzkiej z pl. Narutowicza stanie się skrzyżowaniem dróg równorzędnych. Oznacza to, że pojazd wyjeżdżający z Grodzkiej na pl. Narutowicza będzie miał pierwszeństwo przejazdu przed autem jadącym w kierunku ul. Małachowskiego. Ale tylko w tym przypadku! Bo pojazd nadjeżdżający od Małachowianki kierowca wyjeżdżający z Grodzkiej będzie musiał już przepuścić.

Plac Narutowicza – największą zmianą będzie wprowadzenie w tym miejscu strefy zamieszkania. Znikną znaki wyznaczające przejścia dla pieszych, a krzyżówki staną się skrzyżowaniami dróg równorzędnych. Jadąc w kierunku Małachowianki trzeba będzie przepuścić samochód wyjeżdżający z ul. Grodzkiej, czy Małachowskiego. Pod gmachem sądów będziemy jeździć jak dotychczas. Zostały także oznakowane miejsca postojowe. Do 31 lipca korzystanie z nich jest bezpłatne, od 1 sierpnia zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania. Zmieniona będzie także organizacja ruchu na jednokierunkową na parkingu naprzeciwko Płyty Grobu Nieznanego Żołnierza.

Tumska – odcinek do Katedry – jest to droga wewnętrzna należąca do Kurii Diecezjalnej w Płocku. Obowiązuje tam zakaz ruchu, zakaz zatrzymywania się i postoju dla wszystkich nieuprawnionych pojazdów.

Małachowskiego – zmieni się tu najmniej. Wytyczone zostaną miejsca postojowe. Warto pamiętać o równorzędnym skrzyżowaniu tej ul. z Teatralną. Wyjeżdżający z Małachowskiego pojazd będzie miał pierwszeństwo przed autem jadącym Teatralną w kierunku Starzyńskiego, ale będzie musiał przepuścić auto nadjeżdżające z przeciwnego kierunku. Do 31 lipca korzystanie z miejsc postojowych jest bezpłatne, od 1 sierpnia zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania.

Teatralna – na tej ulicy wytyczone zostały miejsca postojowe. Ulica będzie objęta strefą zamieszkania. Na skrzyżowaniu ulicy Teatralnej z Małachowskiego pojazd jadący ul. Teatralną w kierunku Pl. Narutowicza będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem wyjeżdżającym z ul. Małachowskiego. Natomiast jadąc ul. Teatralną w kierunku Hotelu Starzyński będzie trzeba ustąpić pierwszeństwa pojazdom wyjeżdżającym z ul. Małachowskiego.

Piekarska – tu podobnie zostały wytyczone zostały miejsca postojowe. Do 31 lipca korzystanie z miejsc postojowych jest bezpłatne, od 1 sierpnia zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania. Nadal na odcinku ul. Piekarskiej obowiązywać będzie zakaz ruchu. Ulica Piekarska objęta będzie strefą zamieszkania.

Wyczałkowskiego – obowiązuje zakaz ruchu na całej ulicy (zakaz nie dotyczy służb). Ulica objęta będzie strefą zamieszkania.

Kazimierza Wielkiego – odcinek od skrzyżowania z ul. Wyczałkowskiego i Pl. Stary Rynek do skrzyżowania z ul. Okrzei – rozpoczyna się przebudowa ulicy, która zaplanowana jest od połowy sierpnia do końca roku 2016. Po zakończeniu prac ten odcinek zostanie włączony do Strefy Płatnego Parkowania i będzie objęty strefą zamieszkania.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji