“Zły Mikołaj” i “Zaćma”. Co jeszcze od dzisiaj w NK Przedwiośnie?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

NoveKino Przedwiośnie zaprasza na nowości, które mają swoją premierę w piątek. Jakie produkcje zobaczymy?

Vaiana. Skarb oceanu

Od 25 listopada NK Przedwiośnie zaprasza na nową animację Disneya “Vaiana. Skarb oceanu”, w wersji z dubbingiem 2D i 3D.

“Vaiana. Skarb oceanu” – to animowana opowieść o przygodach niezwykłej nastolatki, która wyrusza na pełną niebezpieczeństw wyprawę, by ocalić rodzinną wyspę. Podczas podróży Vaiana pozna potężnego półboga o imieniu Maui. Dzięki niemu osiągnie
mistrzostwo w nawigacji oraz rzuci wyzwanie ogromnym potworom morskim i…przeznaczeniu.

Za sterami przedsięwzięcia stanęli Ron Clements i John Musker, duet reżyserski odpowiedzialny za „Małą syrenkę”, „Aladyna”, „Księżniczkę i żabę”, a produkcją zajęła się Osnat Shurer („Nie przeszkadzać”, „One Man Band”). Muzykę do filmu stworzył dynamiczny, różnorodny zespół, w którego skład wchodzili zdobywca nagrody Tony Lin-Manuel Miranda (wyróżniony nagrodami Pulitzera i Tony za broadwayowski musical „Hamilton” i „In the Heights”), zdobywca nagrody Grammy kompozytor Mark Mancina („Speed”, „Tarzan”, „Król lew”) i Opetaia Foa’i i (założyciel i wokalista wielokrotnie nagradzanego zespołu Te Vaka wykonującego muzykę świata).

“Zaćma”

“Zaćma” – Najnowszy film Ryszarda Bugajskiego, twórcy wielokrotnie nagradzanych produkcji: „Przesłuchanie” i „Układ zamknięty”. „Zaćma” opowiada o prawdziwej postaci Julii Brystygierowej, znanej jako „Krwawa Luna” – sadystycznej funkcjonariuszce UB, jednej z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski. Obok Marii Mamony („Układ zamknięty”), która zagrała główną rolę, zobaczymy m.in. Janusza Gajosa – zdobywcę nagrody dla Najlepszego Aktora na 40. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni, Małgorzatę Zajączkowską, Olgę Bołądź, Piotra Głowackiego i Marka Kalitę.

Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa, zwana „Krwawą Luną”, to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita). Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza (Janusz Gajos) i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę (Małgorzata Zajączkowska).

Zły Mikołaj 2

Ostatnia premierowa propozycja to komedia “Zły Mikołaj 2”, gdzie w postać złego Mikołaja ponownie wciela się Billy Bob Thornton.

Minęło już 10 lat, odkąd Willie ostatni raz przywdział czerwony strój, by rabować centra handlowe podczas świątecznej gorączki. Nie znaczy to, że stał się lepszym człowiekiem. Wciąż jest tym samym stale zalanym, napalonym na cudze żony, gotowym na każde świństwo typem spod ciemnej gwiazdy. Spłukany jak nigdy, bez perspektyw na sensowny zarobek, niechętnie zgadza się połączyć siły z dawnym wspólnikiem, uroczo wrednym karłem, Marcusem.

Tym razem plan jest ambitniejszy niż zwykłe sklepowe kradzieże. Marcus zamierza przeprowadzić skok na centralę fundacji charytatywnej. Stawka i ryzyko są wyższe niż dotąd. Tym bardziej, że do zespołu dołącza dziarska mamuśka Williego.

Katecheza w kinie

25 listopada odbędzie się również kolejna edycja cyklu “Katecheza w kinie”. Tym razem emitowany będzie film “Bernadetta. Cud w Lourdes”. Seans odbędzie się o godzinie 18:30. Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza na herbatę i ciastko. Bilety w cenie: normalne 15 złotych, grupowe 11 złotych. Prelekcję poprowadzi ksiądz Jarosław Stasiński SDB.

“Bernadetta. Cud w Lourdes” – Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Od lutego do lipca 1858 roku, Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, czternastolatce z prowincjonalnego Lourdes na południu Francji. Do miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat. Bernadetta musi zmierzyć się z ciężarem misji powierzonej jej przez Maryję… Szczerość i determinacja Bernadetty zostaje nagrodzona. Dziś Lourdes jest jednym z najsławniejszych miejsc pielgrzymek na świecie, odwiedzanym co roku przez 6 milionów pielgrzymów, a Bernadetta uznana została świętą.

Hannah. Nieznana historia buddyzmu

W sobotę, 26 listopada odbędzie się specjalny pokaz filmu “Hannah. Nieznana historia buddyzmu”. Seans odbędzie się o godzinie 17:30. Bilety w cenie: normalne 16 złotych, grupowe 11 złotych. Po seansie w patio kina odbędzie się spotkanie z Marcinem Barańskim (od 2007 roku wiceprzewodniczący Związku Buddyjskiego Buddyzmu Diamentowej drogi linii Karma Kagyu).

“Hannah. Nieznana historia buddyzmu” – film dokumentalny Marty György Kessler iAdama Penny’ego (współreżyserzy i producenci), jest zapisem relacji Hannah Nydahl,opisującej historię sprowadzenia buddyzmu tybetańskiego na zachód. Film zdobył wiele nagród, został zmontowany przez Simona Barkera, laureata Emmy oraz Sundance Grand Jury Prize. Film był dotychczas pokazywany na The Film Maker’s Festival, London 2016(nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Vancouver International Film Festival 2015, Docs DF Mexico 2015, Indian Cine Film Festival (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Mumbai 2015 oraz w trakcie ARPA w Los Angeles, w 2014 r., gdzie wyświetlono go w słynnym Teatrze
Egipskim, i gdzie otrzymał nagrodę publiczności za najlepszy film dokumentalny.

Bajkoranki

W niedzielę o godzinie 11:00 tradycyjnie odbędą się Bajkoranki, tym razem z filmem “Jak zostać kotem”. Po seansie NK Przedwiośnie zaprasza na spektakl teatralny przygotowany przez Teatr Form Wielu – “Mały kapitan Gwiezdnej floty”. Bilety w cenie 10 złotych. Przed seansem zostaną losowane nagrody na zasadach Happy Seats.

“Jak zostać kotem” – Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony… w ciele domowego kota, należącego do jego własnej rodziny. Niezwykła przemiana doprowadzi do serii zdumiewających wydarzeń, a bohater na własnej skórze sprawdzi trafność powiedzenia mówiącego, że… koty mają dziewięć żyć.

Spotkania filmowe

W poniedziałek 28 listopada zapraszamy na Spotkania Filmowe i pokaz filmu “Ja, Daniel Blake”. Seans odbędzie się o godzinie 18:30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem na wszystkich czeka herbata i ciastko.

“Ja, Daniel Blake” – Niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

W repertuarze również:

  • Film, który przeszedł do historii krajowej kinematografii za sprawą najwyższego wyniku otwarcia polskiego filmu od 30 lat! Chodzi oczywiście o film “Pitbull. Niebezpieczne kobiety” – Młode policjantki, “Zuza” i “Jadźka” dołączają do Pitbulla. Dziewczyny oprócz zmagań w życiu prywatnym muszą stawić czoła przestępczemu światu.
  • “Światło między oceanami” – Latarnik i jego żona żyjący u wybrzeży Zachodniej Australii, wychowują dziecko, które uratowali z dryfującej łodzi.
  • Animacja dla najmłodszych “Trolle” – Tytułowe trolle to przepełnione radością życia, rozśpiewane stworki, które obdarzono bajecznie kolorowymi włosami, układającymi się w niezwykłe fryzury. Magiczna kraina trolli zmieni się na zawsze, gdy jedna z jej mieszkanek, Poppy, wyruszy z misją ratunkową, która zaprowadzi ją w szeroki, nieznany dotąd świat.
  • “Wilk w owczej skórze” – Szary, syn przywódcy stada wilków, przez niefortunne zaklęcie budzi się w owczej skórze.
  • Dla grup zorganizowanych: “Za niebieskimi drzwiami” – Łukasz odkrywa, że niebieskie drzwi w jego pokoju prowadzą do innej rzeczywistości.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji