Złote medale dla płockiego klubu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W niedzielę, 2 października, odbył się turniej rankingowy Judo pn. “Memoriał G. Malika U 13. Warszawa” Warszawsko-Mazowieckiego Związku Judo, w kategorii wiekowej do 13. roku życia. Nie zabrakło na nim zawodników z Płocka.

W turnieju rankingowym WMZJUDO wystartowało łącznie 100 zawodników i zawodniczek z 31 klubów. – Zawodnicy rywalizowali na czterech matach sportowych – mówi Piotr Januszewski, trener Judo UKS ELJOT. – Ich zmagania były na naprawdę wysokim poziomie. Z klubu UKS ELJOT wystartowali Mateusz Kalwas i Jakub Piotrowski – wyjaśnia trener.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

W kategorii wagowej do 36 kg, Mateusz Kalwas, po wygraniu pięciu swoich walk przed czasem, zdobył złoty medal. Jego kolega klubowy, Jakub Piotrowski, startujący w kategorii wagowej do 33 kg, po wygraniu dwóch walk eliminacyjnych, zdobył medal brązowy w walce o wejście do finału. Zawodnicy na co dzień trenują w grupie prowadzonej przez Piotra i Leszka Januszewskich.

W tym samym czasie, w którym odbywał się turniej rankingowy w Warszawie, młodsi koledzy klubowi wyjechali na towarzyski turniej do Ostródy, gdzie zdobyli trzy złote medale.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji